Prestiżowa nagroda dla Przemysława Talkowskiego. Złoty Prus za całokształt działalności

Kultura
Prestiżowa nagroda dla Przemysława Talkowskiego. Złoty Prus za całokształt działalności
Polsat News
Przemysław Talkowski odbiera nagrodę z rąk prof. dr. hab. Janusza Adamowskiego

Prowadzący program "Państwo w Państwie" Przemysław Talkowski otrzymał Złotego Prusa - nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej. Dziennikarz Polsat News podkreślił, że to dla niego "ogromne wyróżnienie".

- Wszystkie nagrody, które otrzymuję, traktuję jako nagrody dla "Państwa w Państwie", dla redakcji, która ciężko pracuje i dla wszystkich bohaterów, którzy są siłą tego programu i mają odwagę powiedzieć, że są skrzywdzeni przez organy własnego państwa i potrzebują pomocy. My im w tym pomagamy -podkreślił Talkowski, po odebraniu nagrody.

 

ZOBACZ: Fundacja Polsat przekazała dwa auta dziecięcym hospicjom

 

Drugą osobą nominowaną do tego wyróżnienia był Krzysztof Karwat (Teatr Katowice). Po raz pierwszy Nagrodę im. Bolesława Prusa wręczono w roku 1969. Po 17 latach przerwy Stowarzyszenie Dziennikarzy RP wznowiło jej przyznawanie. Jest to jedna z najważniejszych nagród dziennikarskich.

WIDEO: Przemysław Talkowski po odebraniu Złotego Prusa

  

 

Dziennikarze w obronie praworządności

 

"Państwo w Państwie" to program publicystyczny, nadawany na antenie Telewizji Polsat. Każde wydanie programu to szczegółowo udokumentowany reportaż o przypadku naruszenia prawa przez urzędników wobec przedsiębiorców lub błędu wymiaru sprawiedliwości wobec osób prywatnych.

 

Zespół dziennikarzy piętnuje przypadki nadużywania prawa, korupcji i nepotyzmu w relacjach państwo – przedsiębiorca. Scenariusz każdego z programów osnuty jest wokół szczególnie jaskrawego przypadku samowoli urzędniczej, skutkiem której jest bankructwo firmy, ruina przedsiębiorcy i utrata pracy przez pracowników. Dziennikarze stają w obronie praworządności, pokazują losy ludzi, których wymiar sprawiedliwości w ewidentny sposób skrzywdził. Dziennikarze ścigają takie przypadki, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych.

 

ZOBACZ: Plus rozpoczyna budowę komercyjnej sieci 5G

 

Ideą przewodnią programu jest walka z powszechnym w klasie urzędniczej przekonaniem, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy. Dziennikarze walczą też o to by sprawiedliwość nie była pustym słowem. Program prowadzi dziennikarz i prawnik Przemysław Talkowski, a szefem redakcji jest Michał Troiński.

luq/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie