"Są geje na świecie, panie mecenasie. Chętnie potrzymam pana za rękę". Czarzasty do Giertycha

Polska
"Są geje na świecie, panie mecenasie. Chętnie potrzymam pana za rękę". Czarzasty do Giertycha
Polsat News
"Każda wielka podróż zaczyna się od pierwszego kroku... Zaczynamy?" - napisał w niedzielę Biedroń

- Ludzie mają prawo się kochać, wierzyć w co chcą i trzymać za rękę kogo chcę. Jak się spotkamy mecenasie, sam potrzymam pana za rękę - powiedział jeden z liderów Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty podczas Zarządu Krajowego SLD, który zarekomendował Roberta Biedronia jako wspólnego kandydata na prezydenta.

Zarząd SLD podjął decyzję o rekomendacji kandydatury Roberta Biedronia na prezydenta Polski - poinformował we wtorek szef Sojuszu Włodzimierz Czarzasty. Robert chciałem ci pogratulować - podkreślił.

 

Na konferencji prasowej po posiedzeniu zarządu SLD Biedroń podziękował za udzielone mu poparcie. - Udowodniliśmy Polkom i Polakom, że jeżeli ma się marzenia, jeżeli jest się zdeterminowanym, żeby je realizować, to można opowiedzieć i pokazać inną narrację o Polsce. Można pokazać Polskę, która jest otwarta, tolerancyjna, która łączy, a nie dzieli - mówił Biedroń.

 

Podkreślił, że pokazywanie takiego obrazu Polski jest "wyzwaniem dla wszystkich na przyszłość".

 

Biedroń zauważył, że tegoroczne wybory prezydenckie są dla Lewicy dużym wyzwaniem, ponieważ - jak zauważył - "lewica miała już swojego prezydenta, który jest dzisiaj najlepiej ocenianym prezydentem III Rzeczpospolitej".

 

"Przeszedłem naprawdę trudną drogę"

 

Jak dodał, "jestem zdeterminowany żeby walczyć". - Mam dużo siły, przeszedłem naprawdę trudną drogę, żeby stanąć przed państwem jako kandydat na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej - oświadczył.

 

Podkreślił, że przeszedł tę trudną drogę z pomocą wielu ludzi. - Przejdę ją także przez najbliższe miesiące, żeby za kilka miesięcy powiedzieć państwu, razem z moimi przyjaciółmi i przyjaciółkami: zrobiliśmy to, daliśmy radę, zmieniamy obliczę Polski - powiedział Biedroń.

 

Wideo: są geje na świecie, panie mecenasie. Chętnie potrzymam pana za rękę

 

  

 

ZOBACZ: "Nie chodziło o kwestie związane z orientacją". Giertych tłumaczy się ze swojego wpisu

  

Przed posiedzeniem zarządu wiceszef Sojuszu Tomasz Trela wyraził zapowiedział, że zrobi wszystko, aby to Robert Biedroń walczył z urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą w II turze o fotel prezydenta. - Roberta znam jeszcze z czasów, kiedy był prezydentem Słupska, ja byłem wiceprezydentem Łodzi, współpracowaliśmy razem, naprawdę doświadczony polityk, samorządowiec, który zna problemy Polek, Polaków - stwierdził poseł.

 

Potwierdzili już Czarzasty i Zandberg

 

O rekomendacji Biedronia jako wspólnego kandydata bloku lewicowego Włodzimierz Czarzasty poinformował w niedzielę w Polsat News. - To jest polityk, który pokazał, jak rozmawiać z ludźmi, dlatego na niego stawiamy - podkreślił.

 

ZOBACZ: Czarzasty zgłosi Biedronia jako kandydata na prezydenta. Jest odpowiedź lidera Wiosny

 

Czarzasty dodał, że to zarząd SLD po dyskusji będzie ostatecznie rekomendował wybraną osobę jako kandydata na prezydenta podczas konwencji wszystkich trzech partii Lewicy - SLD, Lewicy Razem i Wiosny - która odbędzie się 19 stycznia. Czarzasty zaznaczył, że kandydatem Lewicy na prezydenta będzie ta osoba, którą konwencja zatwierdzi.

 

W poniedziałek Rada Krajowa Razem udzieliła poparcia Robertowi Biedroniowi jako wspólnemu kandydatowi koalicji lewicowej w wyborach prezydenckich.

 

 

"Biedroń już zadecydował"

 

Bliski współpracownik lidera Wiosny powiedział w niedzielę, że Robert Biedroń podjął decyzję i chce być wspólnym kandydatem Lewicy na prezydenta.

 

 

Biedroń był prezydentem Słupska w latach 2014-2018, a wcześniej posłem w latach 2011-2014 w klubie Ruch Palikota i Twój Ruch. W lutym 2019 roku na Torwarze zainaugurowała działalność partia Wiosna, na której czele stanął. Z list swojej partii dostał się do Parlamentu Europejskiego zdobywając 96 388 głosów.

 

ZOBACZ: "Biedroń to progresywny kandydat" vs. "przepychanka wewnątrz Lewicy"

 

W PE pełni funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia. W wyborach parlamentarnych pełnił funkcję szefa sztabu komitetu wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, z którego list startowali politycy SLD, Wiosny i Lewicy Razem.

 

W połowie grudnia ub.r. ciała statutowe SLD i Wiosny zdecydowały o konsolidacji obu ugrupowań. Nowa partia ma nosić nazwę Nowa Lewica, jej kongres założycielski ma odbyć się na początku roku.

bia/bas/msl/ PAP, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze