Łódzka Platforma poparła Borysa Budkę w wyborach na szefa partii

Polska
Łódzka Platforma poparła Borysa Budkę w wyborach na szefa partii
Polsat News
Borys Budka jest kandydatem na szefa Platformy Obywatelskiej.

- Mój głos Borys Budka już ma - powiedział poseł Cezary Tomczyk podczas konferencji prasowej wraz z politykami łódzkiej Platformy Obywatelskiej, m.in. prezydent Łodzi Hanną Zdanowską. - Tylko dobra drużyna może wygrywać w przyszłości i ja chcę być kapitanem takiej drużyny - podkreślił z kolei kandydat na szefa PO Borys Budka.

Do wyborów na przewodniczącego PO zgłosiło się sześciu kandydatów: Borys Budka, Bogdan Zdrojewski, Bartosz Arłukowicz, Joanna Mucha, Tomasz Siemoniak i Bartłomiej Sienkiewicz. Dotychczasowy szef Platformy Grzegorz Schetyna nie będzie ubiegał się o reelekcję, a swoje poparcie przekazał Tomaszowi Siemoniakowi.

 

- Witamy gorąco w Łodzi, Borysie. Bardzo nam miło - powiedziała prezydent miasta Hanna Zdanowska, rozpoczynając wspólną konferencję. 

 

ZOBACZ: Prezydent Łodzi zrezygnowała z udziału w sztabie wyborczym KO. "Proponowałam inną listę kandydatów"

 

- Cieszę się, że Borys Budka jako jedno z pierwszych miast i pierwszych regionów wybrał woj. łódzkie. Dla mnie symboliczne, bo jestem posłem z woj. łódzkiego. Wewnętrzna kampania wyborcza, to czas wyjątkowy, bo PO jest jedyną partią w Polsce, która przewodniczącego wybiera właśnie w taki sposób -mówił Tomczyk.

 

Jak podkreślił, "wybór nowego przewodniczącego PO to nie tylko wybór przewodniczącego partii, ale wybór nowego kandydata na premiera, nowej drogi dla Polski".

 

 

- Bardzo się cieszę, że Borys Budka zdecydował się kandydować i dla mnie utożsamia zmianę. Wszyscy czujemy, że zmiany w PO są potrzebne. Jeśli chodzi o mnie, mój głos Borys Budka już ma. Współpracujemy od dłuższego czasu i bardzo się cieszę, że dzisiaj jest z nami - powiedział poseł PO.

 

ZOBACZ: Sześciu kandydatów na szefa PO. Minął czas, by się zgłosić

 

- Dla mnie jednym z podstawowych filarów funkcjonowania PO zawsze będą samorządowcy - podkreślił Budka. - Platforma powstawała jako partia obywatelska, partia ludzi ciężko pracujących,a le też partia ludzi związanych z samorządem. Dlatego swój objazd wszystkich struktur i spotkania rozpoczynam od najlepszych naszych samorządowców - dodał.

 

- Jestem przekonany, że PO powinna swoją aktywność opierać na ludziach sprawdzonych, którzy pokazali, że jest możliwe jednoczenie mieszkańców wokół dobrych projektów, wokół osobowości i ciężkiej pracy. Takim symbolem jest Hanna Zdanowska - mówił Budka. - To, że jesteśmy dziś w tak dużym gronie parlamentarzystów pokazuje, jak ważna jest gra zespołowa - dodał.

 

 

Zdaniem Budki element obywatelskości powinien być bardzo mocno eksponowany w przyszłych działaniach partii i Koalicji Obywatelskiej. Jak mówił, Platforma Obywatelska powstawała, jako partia budowana na dole, przez ludzi przedsiębiorczych, ludzi związanych z samorządem, ciężko pracujących. - I do tych wartości - ciężkiej pracy, samorządności, europejskości, również otwartej obywatelskości chciałbym wrócić w programie Platformy - zadeklarował.

 

Pytany o kontrkandydatów Budka podkreślił, że najcenniejsze w PO jest to, że każdy ma głos. Jest przekonany, że jeśli w kampanii będzie się rozmawiać o przyszłości, to z tej "wewnętrznej rywalizacji" Platforma może wyjść tylko wzmocniona. Dodał, że nie traktuje "wewnętrznej rywalizacji, jako czegoś złego". Jak mówił, tylko dobra drużyna jest w stanie w przyszłości wygrywać i on chce być kapitanem takiej drużyny.

 

"Wybór pozostawiam koleżankom i kolegom"

 

Zdaniem Budki liczba kandydatów świadczy, że PO jest najbardziej demokratyczną partią, gdzie każdy ma wybór. Ta liczba świadczy też, że działacze PO potrafią rozmawiać, korzystać z demokracji". - Możemy ścigać się na pomysły, na dobry program, ale jesteśmy koleżankami i kolegami w jednej drużynie - dodał.

 

 

Według Budki, PO "potrzebuje prawdziwej zmiany, pozytywnej energii, gry zespołowej". - Ja to gwarantuję, ale wybór pozostawiam koleżankom i kolegom. Będę szanował każdy wybór, bo jestem przekonany, że będzie on najlepszy - powiedział. Przyznał, że jest gotowy wziąć udział w debacie z udziałem kandydatów na szefa PO, o której mówiła w jednym z wywiadów Joanna Mucha.

 

Jednocześnie zwrócił uwagę, że najważniejszym celem dla PO są wybory prezydenckie i wszyscy jej członkowie powinni wspierać kandydatkę PO na prezydenta Małgorzatę Kidawę-Błońską.

 

"Twarz walki o praworządność"


W Łodzi Budkę poparli m.in.: Hanna Zdanowska, Cezary Grabarczyk, Cezary Tomczyk, Agnieszka Hanajczyk, Krzysztof Piątkowski i Małgorzata Niemczyk.

 

Jak mówili wszyscy czują, że zamiany w Platformie są potrzebne. Ich zdaniem Budka to znakomity kandydat, znakomity polityk, zawsze przygotowany do swojej pracy. Według nich, Budka jest twarzą walki o Polskę praworządną, o właściwe znaczenie konstytucji dla państwa prawnego, "gwarantuje Polakom, że nasz kraj będzie praworządny".

 

Wybory na szefa PO odbędą się 25 stycznia, ewentualna druga tura 8 lutego.

prz/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie