Sąd odebrał zakupoholiczce dostęp do kart płatniczych. Na prośbę rodziny

Świat
Sąd odebrał zakupoholiczce dostęp do kart płatniczych. Na prośbę rodziny
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Dostęp do kart kobiecie odebrał sąd

Sąd we Włoszech odebrał dostęp do kart płatniczych kobiecie, uzależnionej od kompulsywnego kupowania. Do sądu zwróciła się jej rodzina, która stanęła w obliczu groźby bankructwa z powodu jej nałogu.

49-letnia mieszkanka miasta Pawia na północy wydała w krótkim czasie 30 tysięcy euro na ubrania, buty i torebki - podały włoskie media.

 

Gdy tylko mogła, odwiedzała sklepy w swoim mieście lub jeździła do innych, gdzie kupowała markowe i modne ubrania oraz akcesoria. Jej najbliżsi podejmowali liczne i bezskuteczne próby, by przekonać ją do tego, by wydawała mniej. Niekontrolowane zakupy stały się jej obsesją, która przerodziła się w uzależnienie, zagrażające bytowi rodziny.

 

ZOBACZ: Od Black Friday do Cyber Monday Polacy wydali setki milionów złotych. Padł rekord

 

Za buty nie zapłaci już kartami

 

To na jej prośbę sąd w Pawii mianował specjalnego opiekuna z zadaniem udzielenia kobiecie pomocy. Jednocześnie sądowo pozbawiono ją dostępu do wszystkich kart kredytowych i bankomatowych, Tę decyzję podjęto na podstawie ekspertyzy sporządzonej przez powołanego psychiatrę i psychologa. Jak podkreślono, ma to dać zakupoholiczce szansę na wyleczenie się z uzależnienia.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie