Miał sprzedawać religijne obrazki, zabrał 1000 zł. Mężczyzna okradł 90-latkę

Polska
Miał sprzedawać religijne obrazki, zabrał 1000 zł. Mężczyzna okradł 90-latkę
Pixabay
Mimo tego, że seniorka nie zdecydowała się na zakup, sprzedawca zostawił jej jeden z obrazków na stole, po czym opuścił mieszkanie kobiety

Ofiarą oszusta padła 90-letnia mieszkanka Zamościa. Mężczyzna wszedł do jej mieszkania pod pretekstem sprzedaży religijnych obrazków. Po wyjściu handlarza kobieta zorientowała się, że z jej portfela zniknęło 1000 zł.

Do kradzieży doszło w poniedziałek rano. Seniorka oczekiwała w tym czasie na przyjście córki, dlatego drzwi do jej mieszkania nie były zamknięte na klucz. 

 

Nieznajomy wszedł do pokoju, w którym przebywała kobieta i podał jej obrazki, by mogła wybrać te, które ją zainteresują. W tym czasie mężczyzna miał znajdować się za plecami 90-latki. 

 

Mimo tego, że seniorka nie zdecydowała się na zakup, sprzedawca zostawił jej jeden z obrazków na stole, po czym opuścił mieszkanie kobiety. 

 

ZOBACZ: Okradły niewidomą 99-latkę z oszczędności życia

 

Zostawił portfel, ale bez pieniędzy

 

Po kilku minutach mieszkanka Zamościa postanowiła sprawdzić, czy z jej mieszkania nic nie zniknęło. Na zagłówku łóżka kobieta znalazła swój portfel. Po sprawdzeniu jego zawartości zorientowała się, że mężczyzna zabrał z niego 1000 zł. 

 

Poszkodowana opowiedziała o całej sytuacji córce, a ta z kolei poinformowała zamojską policję. Funkcjonariusze ustalają okoliczności i szczegóły zdarzenia. Mężczyzna, który odwiedził mieszkankę Zamościa pod pretekstem sprzedaży religijnych obrazków jest poszukiwany przez policję. 

 

Mundurowi apelują również o ostrożność  wobec nieznajomych, którzy chcą wejść do naszego mieszkania. 

ms/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie