Okradły niewidomą 99-latkę z oszczędności życia

Polska
Okradły niewidomą 99-latkę z oszczędności życia
Policja Lubelska
99-latka straciła oszczędności życia

Wchodziły do domów starszych osób podając się za członków rodziny lub pracownice różnych instytucji. Następnie, wykorzystując nieuwagę swoich ofiar, przeszukiwały mieszkanie i kradły pieniądze. Jedną z pokrzywdzonych jest 99-letnia, niewidoma mieszkanka Lublina - straciła 18 tys. złotych. Kobietom, które ją okradły, grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali trzy kobiety z Warszawy w wieku: 33, 38 i 59 lat. Są one podejrzane o trzy kradzieże na tzw. legendę.

 

Do 5 lat pozbawienia wolności

 

Schemat takiego przestępstwa polega na podawaniu się za osobę, którą osoba starsza chętnie wpuści do domu - członka rodziny, pracownika instytucji, akwizytora, osobę w potrzebie. Następnie, wykorzystując nawet chwilową nieuwagę gospodarza, złodziej zabiera z mieszkania wartościowe przedmioty, lub gotówkę.

 

ZOBACZ: Gdańsk: Trzy kobiety oskarżone o siedem podstępnych kradzieży

 

Ofiarą kradzieży padła również 99-letnia, niewidoma mieszkanka Lublina. Seniorka wpuściła kobiety do mieszkania po tym, jak podały się za członków jej rodziny. Złodziejki przeszukały wszystkie pokoje, a ich łupem padło 18 tys. złotych.

 

Mieszkanki Warszawy usłyszały trzy zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze zabezpieczyli też 10 tys. złotych na poczet przyszłej kary.

bas/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie