Bernacki opuszcza struktury PiS. Pozostanie senatorem

Polska
Bernacki opuszcza struktury PiS. Pozostanie senatorem
Polsat News
Senator PiS Włodzimierz Bernacki poinformował w poniedziałek, że zrezygnował ze sprawowanych funkcji w strukturach PiS

Senator PiS Włodzimierz Bernacki poinformował w poniedziałek, że zrezygnował ze sprawowanych funkcji w strukturach PiS - prezesa zarządu okręgowego i pełnomocnika struktur powiatowych w powiecie bocheńskim oraz koordynatora wyborczego w okręgu 15 Tarnów.

Bernacki, który o swojej decyzji poinformował na Twitterze, dodał, że rezygnację złożył od 1 stycznia 2020 roku.

 

Szef komitetu wykonawczego PiS, poseł Krzysztof Sobolewski poinformował, że na początku roku zostaną obsadzone stanowiska pełnione dotychczas przez senatora Bernackiego.

 

ZOBACZ: Kancelaria Premiera podsumowała 2019 rok

 

- Dziękujemy panu profesorowi za jego pracę, którą wykonywał m.in. jako prezes zarządu okręgowego i pełnomocnik struktur powiatowych. W najbliższych dniach zostanie powołany nowy pełnomocnik - powiedział Sobolewski.

 

 

Bernacki był posłem z ramienia PiS w Sejmie VII i VIII kadencji, był szefem komisji regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych. Obecnie jest senatorem X kadencji; jest zastępcą szefa komisji spraw zagranicznych i Unii Europejskiej. Bernacki ukończył politologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, w 1995 r. uzyskał stopień doktora, w 2005 r. doktora habilitowanego, a w 2013 r. uzyskał tytuł profesora nauk humanistycznych. Specjalizuje się w historii doktryn politycznych i prawnych.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie