WhatsApp przestanie działać na urządzeniach z Windows Mobile. Później także na iPhone'ach

Technologie
WhatsApp przestanie działać na urządzeniach z Windows Mobile. Później także na iPhone'ach
flickr.com/ haberlernet NET/ zdjęcie ilustracyjne
31 grudnia WhatsApp zostanie wyłączony na wszystkich urządzeniach z systemem Windows Phone

WhatsApp - popularny komunikator należący do Facebooka - przestanie działać na wszystkich urządzeniach z systemem Windows Mobile 31 grudnia. Firma postanowiła zrezygnować z obsługi urządzeń, które "nie oferują funkcji potrzebnych do rozwoju aplikacji w przyszłości". Z początkiem lutego dostęp do WhatsAppa utracą również niektórzy posiadacze iPhone’ów oraz smartfonów z Androidem.

Użytkownicy telefonów z Microsoft Windows nie wyślą noworocznych życzeń za pośrednictwem WhatsAppa. Dla nich komunikator przestanie działać w Sylwestra.

 

Facebook, właściciel tej aplikacji, zablokował możliwość tworzenia nowych kont na początku 2019 roku. Według firmy, systemy operacyjne Windows Mobile "nie udźwigną" kolejnych kroków związanych z rozwojem i udoskonalaniem WhatsAppa.

 

ZOBACZ: Problemy ze skórą i bóle brzucha. Hiszpańscy instagramerzy wykąpali się w toksycznym "jeziorze"

 

Zniknie także z iPhone'ów

 

Blokowanie komunikatora na różnych smartfonach rozpoczęło się w 2018 roku. Zmiany te dotknęły posiadaczy starszych modeli telefonów z systemem Windows oraz wszystkich urządzeń z systemem operacyjnym BlackBerry.

 

Od 1 lutego 2020 roku wiadomości za pośrednictwem WhatsAppa nie wyślą również osoby użytkujące telefony z Androidem 2.3.7 i starszym oraz systemem iOS 8 i jego poprzednimi wersjami.

ac/luq/ dailymail.co.uk, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze