Miał zabić księdza wkładając mu krucyfiks do gardła. "Był wykorzystywany"

Świat
Miał zabić księdza wkładając mu krucyfiks do gardła. "Był wykorzystywany"
pixabay
19-latek miał być ofiarą księdza

19-latek z północnej Francji usłyszał zarzuty w związku z zabójstwem księdza. Duchowny miał zginąć w wyniku ataku krzyżem, który napastnik umieścił w jego gardle. Podejrzany, który pracował w domu księdza, miał być przez niego molestowany seksualnie - podaje ouest-france.fr.

Jak informują francuskie media, do zbrodni doszło na początku listopada w Agnetz, w departamencie Oise na północy Francji. Duchowny, który miał zostać zamordowany przez swoją ofiarę był oskarżony o przestępstwa seksualne popełnione na co najmniej czterech osobach.

 

Do nadużyć miało dojść między 1960 a 2000 rokiem. Z tego powodu ksiądz był kilkukrotnie przenoszony do różnych diecezji.

 

Uciekał samochodem księdza

 

Napastnik został zatrzymany w dniu ujawnienia ciała, kiedy kierował samochodem ofiary. Powodem, dla którego 19-latek usłyszał zarzut torturowania i morderstwa dopiero pod koniec grudnia, był jego zły stan psychiczny.

 

ZOBACZ: Milion zł odszkodowania dla ofiary księdza pedofila. Petycja, by zakon wycofał się z drogi sądowej

 

Jak wynika z relacji ojca 19-latka, chciał on w przeszłości popełnić samobójstwo po tym jak został wykorzystany seksualnie przez księdza. Mężczyzna przyznał także, że dziadek 19-latka odebrał sobie życie, gdy dowiedział się, że jego wnuczek był molestowany.

 

Akt zemsty


Śledczy sprawdzają teraz okoliczności zdarzenia. O zbrodni mówi się jako o akcie zemsty.

 

ZOBACZ: Atak na księdza w Mosinie. "Sprawcy to 14-latkowie"


Ksiądz został oficjalnie zwolniony z posługi kapłańskiej w 2009 r., kiedy pojawiły się pierwsze informacje o nadużyciach. Jednak w wyniku popełnionych błędów znajdował się na kościelnej liście płac przez następnych 10 lat.

msl/zdr/ ouest-france.fr, nypost.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie