Atak na księdza w Mosinie. "Sprawcy to 14-latkowie"

Polska
Atak na księdza w Mosinie. "Sprawcy to 14-latkowie"
Atak na księdza w Mosinie. Został uderzony w twarz

Trzy osoby, które ksiądz zastał w kościelnej kruchcie, miały pić alkohol, palić papierosy, a jedna z nich miała oddawać mocz. Kiedy duchowny zwrócił im uwagę, został uderzony w twarz - poinformował polstanews.pl rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak. Jak podał w poniedziałek po południu na Twitterze, "sprawcy zostali zatrzymani. To czternastolatkowie".

Do zdarzenia miało dojść ok. godz. 21.40 po niedzielnej mszy w Mosinie (woj. wielkopolskie). 

 

ZOBACZ TEŻ: Atak na księdza w Szczecinie. Jest akt oskarżenia

 

- Po wieczornej mszy, około godz. 21.40 ksiądz poszedł do kościelnej kruchty, gdzie zastał trzech mężczyzn - powiedział Borowiak. Mężczyźni mieli pić alkohol, jeden z nich miał oddawać mocz. Gdy ksiądz zwrócił im uwagę został uderzony w twarz.

 

ZOBACZ TEŻ: "Cztery osoby zaatakowały księdza w parafialnej kancelarii". Interweniowała policja

 

Rzecznik archidiecezji poznańskiej ks. Maciej Szczepaniak poinformował, że zaatakowany został jeden z wikariuszy mosińskiej parafii. - Według jego relacji próbował on powstrzymać agresywnych mężczyzn przed profanacją świątyni. Księdzu udzielono pomocy medycznej - przekazał Szczepaniak.

 

Według informacji policji ksiądz nie odniósł poważnych obrażeń.

 

Pomógł monitoring i zeznania świadków

 

W poniedziałek po południu Borowiak poinformował, że sprawcy zostali zatrzymani. 

 

 

- Na komisariacie w Mosinie są dwie z trzech podejrzewanych osób. To czternastolatkowie z tej miejscowości - powiedział w Polsat News podkom. Piotr Garstka z wielkopolskiej policji. Jak dodał, policjanci "rozmawiają z chłopakami i oczekują wyjaśnień". - Czekamy na trzecią osobę. Motywy ich działania będziemy teraz wyjaśniać - powiedział funkcjonariusz.

 

W zatrzymaniu 14-latków pomógł zainstalowany przy kościele monitoring. - Pomogły też zeznania osób, które w niedzielę wieczorem widziały tych chłopaków w kruchcie kościoła - powiedział podkom. Garstka.

 

pgo/prz/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie