Ojciec i brat rzucili się na pomoc 9-latce. Wszyscy utonęli w basenie

Świat
Ojciec i brat rzucili się na pomoc 9-latce. Wszyscy utonęli w basenie
PAP/EPA/Daniel Perez
Hotelowy basen, w którym doszło do rodzinnej tragedii

Troje członków brytyjsko-amerykańskiej rodziny utonęło w hotelowym basenie na południu Hiszpanii - poinformowały w środę lokalne media, powołując się na władze. Do tej tragedii doszło w wigilię w jednym z hoteli w pobliżu Malagi na Costa del Sol.

Rodzina od kilku dni odpoczywała w tym hotelu. We wtorek podczas pływania w basenie 9-letnia dziewczynka zaczęła wołać o pomoc - poinformował regionalny dziennik "Sur", powołując się na świadków.

 

Na ratunek pospieszyli jej 52-letni ojciec i 16-letni brat, ale cała trójka utonęła, mimo że - jak zapewnia dyrekcja hotelu - natychmiastowej pomocy udzielili im pracownicy ośrodka i lekarz.

 

Możliwa awaria pompy basenowej

 

Okoliczności i przyczynę tragedii bada policja. - Czekamy na wyniki autopsji. Nie można jednak wykluczyć problemu z pompą basenową" - powiedział rzecznik policji.

 

W sierpniu tego roku w hotelu w Turcji pompa ssąca wciągnęła pod wodę 12-letnią Rosjankę. Uwolniono ją i reanimowano dopiero po kilkunastu minutach. Mimo wysiłków lekarzy dziewczynka zmarła jednak kilka dni później w szpitalu.

 

ZOBACZ: Tragedia na wakacjach. Rękę 12-latki zassała basenowa pompa

 

W podobnych okolicznościach w hotelowym basenie w Bułgarii latem 2011 roku straciła życie 13-letnia Niemka.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie