Śmierć dziecka w aquaparku. Sąd wznowił proces

Polska
Śmierć dziecka w aquaparku. Sąd wznowił proces
Polsat News
Sąd wznowił proces ws. utonięcia 8-latki w aquaparku w Sopocie

Sąd Rejonowy w Sopocie, który miał wydać w piątek wyrok ws. opiekunki grupy dzieci oraz kierownika zmiany ratowników w sopockim aquaparku, gdzie w 2014 r. utonęła 8-letnia dziewczynka, wznowił proces. Kolejna rozprawa odbędzie się 22 listopada.

Do tragedii doszło 28 maja 2014 r. Grupa 39 dzieci spod Kwidzyna (Pomorskie) przyjechała do aquaparku w Sopocie z pięcioma opiekunami. Nad bezpieczeństwem osób korzystających z obiektu czuwało wówczas pięciu zawodowych ratowników.

 

Utonęła w aquaparku w Sopocie

 

W pewnym momencie odkryto, że 8-letnia dziewczynka bezwładnie unosi się na wodzie twarzą w dół. Dziecko było w basenie o głębokości 1,3 metra. Podjęto reanimację. Dziecku przywrócono oddech i przewieziono je do szpitala. 8-latka zmarła tam jednak po 20 dniach.

 

Przyczyną jej śmierci było "globalne niedokrwienie po nagłym zatrzymaniu krążenia, będące następstwem podtopienia".

 

PRZECZYTAJ też: Dwa lata więzienia za nieumyślne doprowadzenie do utonięcia kobiety w studzience

 

Prokuratura oskarżyła w tej sprawie dwie osoby: opiekunkę 50-letnię Danutę M. oraz 42-letniego ratownika Piotra M. Zarzucono im nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka, zagrożone karą do pięciu lat więzienia. Oboje nie przyznali się do winy, twierdząc, że w żaden sposób nie zaniedbali swoich obowiązków. Ich proces trwał od października 2015 r.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie