Ukradł 11 czekolad i wybił szybę w sklepie. Sprawa trafi do sądu

Polska
Ukradł 11 czekolad i wybił szybę w sklepie. Sprawa trafi do sądu
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Za kradzież 11 czekolad i wybicie szyby w sklepowych drzwiach sprawcy grozi 5 lat więzienia

- Mężczyzna, który ukradł 11 czekolad i wybił szybę w jednym ze sklepów w Chojnicach, usłyszał zarzuty kradzieży i uszkodzenia mienia - poinformowała we wtorek rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach (woj. pomorskie) sierż. sztab. Justyna Przytarska.

Policjanci referatu interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali 47-letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzież 11 czekolad i wybicie szyby w drzwiach przesuwnych w osiedlowym sklepie w Chojnicach.

 

Jak poinformowała we wtorek rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach sierż. sztab. Justyna Przytarska, mieszkaniec Chojnic usłyszał już zarzuty kradzieży oraz uszkodzenia mienia. Grozi za to do 5 lat więzienia.

 

ZOBACZ: Złodziej-łasuch ukradł 32 kg czekoladowych cukierków. Grozi mu do 5 lat więzienia

 

Próbował niepostrzeżenie wyjść ze sklepu

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem. O kradzieży zawiadomili policjantów pracownicy jednego z chojnickich marketów. Na miejscu funkcjonariusze dowiedzieli się, że mężczyzna wziął z półki 11 czekolad i próbował niepostrzeżenie wyjść ze sklepu. Wtedy pracownicy marketu zamknęli drzwi wejściowe.

 

- Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, próbował uciec, uszkadzając swoim ciałem automatyczne przesuwne drzwi. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę 16 tysięcy złotych - powiedziała Przytarska.

 

Sprawa trafi do sądu

 

Mundurowi zatrzymali podejrzanego, byli przy tym - jak mówi rzecznik - "zmuszeni użyć środków przymusu bezpośredniego". Zatrzymany to 47-letni mieszkaniec Chojnic.

 

Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny i rozmawiała ze świadkami. Sprawa znajdzie finał w sądzie.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie