Sześć ofiar pożaru bloku w Las Vegas. Ludzie ratowali się wyskakując przez okna

Świat
Sześć ofiar pożaru bloku w Las Vegas. Ludzie ratowali się wyskakując przez okna
AP/ KVVU

Sześć osób zginęło, a 13 zostało rannych w pożarze, który wybuchł w budynku mieszkalnym w Las Vegas w sobotę wieczorem czasu lokalnego - poinformowały władze. Część mieszkańców, uciekając przed ogniem i dymem, wyskakiwała z domu przez okna.

Pożar wybuchł w trzypiętrowym budynku, w którym, jak powiedzieli śledczym mieszkańcy, nie było ogrzewania. Lokatorzy korzystali z piecyków.

 

ZOBACZ: Pożary trawią Australię, a premier… poleciał na Hawaje. Teraz przeprasza

 

Po przybyciu na miejsce strażacy zaczęli udzielać pomocy poszkodowanym i ratować osoby, które skakały lub zwisały z okien - przekazał rzecznik miejscowej straży pożarnej Tim Szymanski. Większość poszkodowanych to osoby, które zatruły się dymem. Niektórzy ranni mają też złamania.

 

Pożar Las VegasAP/ KTNV
Pożar Las Vegas

 

Schodziła z mieszkania po sznurze z prześcieradeł

 

Portal The Las Vegas Review-Journal podał, że wśród poszkodowanych jest kobieta w ciąży, która próbowała uciec z mieszkania na trzecim piętrze, schodząc po sznurze ze związanych prześcieradeł. Kobiecie nie udało się bezpiecznie zejść na ziemię, zsunęła się z liny i ma liczne złamania - pisze portal.

 

Według AP najprawdopodobniej był to najtragiczniejszy w skutkach pożar w regionie Las Vegas od 1980 roku, kiedy 87 osób zginęło, a ponad 700 zostało rannych w pożarze w MGM Grand Hotel.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie