USA: 5 ofiar pożaru wieżowca z migrantami. Trudna akcja ratownicza [WIDEO]

Świat
USA: 5 ofiar pożaru wieżowca z migrantami. Trudna akcja ratownicza [WIDEO]
AP
Zdaniem szefa straży pożarnej z Minneapolis, strażacy musieli pracować w temperaturze jak "w piecu hutniczym"

Pięć osób zginęło, a trzy zostały ranne w pożarze wieżowca w Minneapolis (USA, stan Minnesota) zamieszkałego głównie przez imigrantów - poinformowały w środę władze. Trwa ustalanie przyczyn tragedii. - Szczęśliwy zbieg okoliczności i błyskawiczna akcja strażaków zapobiegły znacznie większej liczbie ofiar - mówił John Fruetel, szef tamtejszej straży pożarnej.

John Fruetel poinformował, że pożar wybuchł nad ranem na 14 piętrze budynku, w którym są mieszkania komunalne. Strażacy przypuszczają, że ogień najprawdopodobniej został wzniecony przypadkowo.

 

ZOBACZ: Awionetka spadła na dom Polaków na przedmieściach Nowego Jorku. Zginął pilot

 

Budynek znajduje się na osiedlu Cedar High Apartments, w części miasta nazywanej "Little Mogadishu" (Małe Mogadiszu) ponieważ mieszka tam wielu Somalijczyków. Przeważnie są to osoby w starszym wieku lub samotne.

 

Na razie nie wiadomo, dlaczego w wieżowcu pojawił się ogieńAP
Możliwe, że ogień w wieżowcu pojawił się przypadkowo

 

 

"Temperatura bliska tej panującej w piecu hutniczym"

 

Fruetel powiedział, że akcję ratowniczą i gaśniczą utrudniał silny wiatr podsycający pożar i wysokość budynku liczącego 25 pięter. W pomieszczeniach mieszkalnych panowała bardzo wysoka temperatura.

 

WIDEO: Akcja strażaków podczas pożaru wieżowca w Minneapolis

 

  

 

- Nie mogę po prostu wyrazić jak trudne warunki mieli strażacy. Temperatura była bliska tej, jaka panuje w piecu hutniczym - powiedział Fruetel.

 

Dodał, że tylko szczęśliwy zbieg okoliczności i błyskawiczna akcja strażaków zapobiegły znacznie większej liczbie ofiar.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie