Podniósł psa za głowę i rzucił nim. Znany fryzjer zwierząt nagrany ukrytą kamerą

Polska
Podniósł psa za głowę i rzucił nim. Znany fryzjer zwierząt nagrany ukrytą kamerą
Facebook/OTOZ Animals Inspektorat Gliwice
Do sieci wyciekło wideo, na którym znany w Częstochowie fryzjer psów "szarpie i rzuca na ziemię" podopiecznego.

Do sieci wyciekło wideo, na którym widać, jak znany w Częstochowie fryzjer psów w brutalny sposób obchodzi się ze strzyżonym przez siebie zwierzęciem. Na koniec "zabiegu" jedną ręką łapie psa za głowę i wrzuca do kojca. - Nie chcę sobie wyobrażać co robił ten mężczyzna jak nikt nie patrzył - komentuje Anita Chromy z OTOZ Animals, która chce zawiadomić prokuraturę w tej sprawie.

Film opublikowany w mediach społecznościowych m.in przez Towarzystwo Ochrony Zwierząt Inspektorat Gliwice został nagrany ukrytą kamerą na jednym ze szkoleń profesjonalnego strzyżenia psów. Film poruszył internautów. Wielu z nich przesłało go do polsatnews.pl.

 

Właściciel zakładu strzyżenia psów reklamuje się na swojej stronie pisząc m.in. "nowoczesny salon i najbardziej doświadczona kadra gwarantuje usługi na najwyższym poziomie".

 

ZOBACZ: Winda ruszyła, a pies zawisł na smyczy. Dramatyczna akcja ratunkowa

 

Na opublikowanym filmie widać, jak podczas strzyżenia mężczyzna szarpie zwierzaka. Jak twierdzą świadkowie, którzy zgłosili się do gliwickiego stowarzyszenia, to są "normalne praktyki tego salonu". Anita Chormy z OTOZ Animals mówi polsatnews.pl, że podczas warsztatów "miały się dziać gorsze rzeczy, jednak ludzie bali się odezwać".

 

"Pies w stanie ciężkim"

 

- To jest jawne znęcanie się nad zwierzętami. Szarpanie, rzucanie psem. Zwierzę wychodzi skrzywdzone do końca życia. Ma traumę - powiedziała Chromy.

 

WIDEO: świadkowie twierdzą, że to "normalne praktyki tego salonu"

  

Dodała, że po publikacji filmu przez Towarzystwo zgłosiła się do nich osoba, której pies został skrzywdzony przez właściciela zakładu.

 

- Pani twierdzi że jej pies po wizycie w salonie groomingu w Częstochowie był w stanie ciężkim. Była u weterynarza i zrobiła obdukcję - relacjonowała.

 

Wielokrotnie próbowaliśmy skontaktować się z nagranym mężczyzną. Bezskutecznie. 

 

Do sprawy odniósł się Związek Kynologiczny

 

"Z przykrością przyznajemy, że osoba, której zachowanie zasługuje w naszej ocenie na największe potępienie, jest członkiem naszej organizacji, a nawet formalnie jest członkiem Zarządu Głównego. Piszemy »formalnie«, ponieważ od wielu miesięcy człowiek ten nie utrzymuje żadnego kontaktu z Zarządem i nie ma żadnego udziału w jego pracach" - napisali w oświadczeniu przedstawiciele zarządu organizacji.

 

Użytkownicy Facebooka nie kryją jednak swojego wzburzenia w komentarzach pod wpisem związku. Wątpliwości budzi m.in. sam fakt formalnego pozostawania groomera w strukturze zarządu mimo braku zaangażowania w działalność organizacji. "Stawiacie siebie w jeszcze gorszym świetle" - komentują internauci.

 

Żona groomera prosi o "uszanowanie rodzinnego spokoju"

 

Na stronie salonu pielęgnacji powiązanego ze sprawą opublikowano oświadczenie żony psiego fryzjera. Odcina się w nim ona od działalności swojego męża, wskazując na fakt, że od pół roku pozostaje z mężem w separacji. 

 

"Tym bardziej boli fakt kolportażu w internecie ogólnodostępnego adresu, pod którym mieszkam sama z dziećmi". Jak dodała, adres ten nie jest siedzibą firmy jej męża ani miejscem jego zamieszkania. "Otrzymuję również e-maile z pogróżkami. Upraszam wszystkich o pomoc w trudnych dla naszej rodzimy chwilach dla naszej rodziny oraz uszanowanie rodzinnego spokoju" - napisała.

 

Wniosek do prokuratury

 

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals w Gliwicach zapowiada złożenie wniosku do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami. - Nie zostawimy tego tak. To jest karygodne jak ten człowiek traktuje zwierzęta – mówi Chromy.

 

Mężczyzna, którego nagrano, według informacji na stronie www zajmuje się m.in. groomingiem i kynologią od ponad 30 lat. Jest zdobywcą wielu nagród i tytułów. Posiada również hodowlę psów takich ras jak Golden Retriever, Foxterier szorstkowłosy i Cocker Spaniel Amerykański.

 

Grooming to czynności pielęgnacyjne zwierząt: psów, kotów, koni, owiec i innych wymagających czesania, strzyżenia lub usuwania martwej sierści. W kynologii grooming to ogół czynności pielęgnacyjnych w stosunku do psa, najczęściej związanych z przygotowaniem go do wystawienia.

las/ml/bas/bia/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie