Warszawska policja zatrzymała handlarzy narkotykami. Wpadło dziesięciu mężczyzn [WIDEO]

Polska
Warszawska policja zatrzymała handlarzy narkotykami. Wpadło dziesięciu mężczyzn [WIDEO]
Komenda Stołeczna Policji

Dziesięć osób zatrzymanych oraz zabezpieczona amfetamina, marihuana i haszysz to wynik ostatnich działań stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze rozbili kolejną grupę podejrzaną o wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków na terenie podwarszawskich miejscowości. Wszyscy usłyszeli zarzuty. Może im grozić do 12 lat więzienia.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową ustalili, że grupa osób może zajmować wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że na terenie podwarszawskich miejscowości rozprowadzana jest amfetamina, mefedron, tabletki ekstazy i inne zabronione substancje, a z procederu tego uczyniono stałe źródło dochodu.

 

Zatrzymania w powiecie pruszkowskim


W śledztwie prowadzonym wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Warszawie policjanci wytypowali osoby, które uczestniczyły w przestępczym procederze oraz miejsca, w których mogą przebywać oraz przechowywać narkotyki, a nawet je produkować. Prokurator wystąpił z nakazem ich zatrzymania.

 

ZOBACZ: Kamera Polsat News przy zatrzymaniu handlarzy narkotykami [ZOBACZ WIDEO]


Przygotowano działania, do których zaangażowano policjantów z samodzielnego pododdziału kontrterrorystycznego w Warszawie oraz Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji. Funkcjonariusze równocześnie weszli do kilku miejsc na terenie powiatu pruszkowskiego. Zostało zatrzymanych 10 mężczyzn, a w miejscach ich zamieszkania zabezpieczono narkotyki.

 

Amfetamina marihuana i haszysz

 

Podczas przeszukań pomieszczeń mieszkalnych, piwnic, pojazdów policjanci znaleźli między innymi amfetaminę, marihuanę, haszysz oraz dwa kilogramy substancji sypkiej, którą przesłano do dalszych badań. Funkcjonariusze przejęli także wagi oraz odczynniki chemiczne mogące świadczyć o przetwarzaniu substancji psychotropowych lub nowych substancji psychoaktywnych.

 

ZOBACZ: Kamera Polsat News przy nocnej akcji policji. Rozbita grupa przewiozła do Polski 100 kg marihuany


Wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do Komendy Stołecznej Policji, gdzie wykonano z nimi czynności procesowe. Zebrany przez policjantów i prokuratora materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 9 mężczyznom. Większość z nich dotyczy wprowadzania do obrotu narkotyków i uczynienie z tego procederu stałego źródła dochodu.

 

Prokurator Okręgowy w Warszawie przedstawił w sumie 18 takich zarzutów. Inne dotyczą między innymi udzielania środków odurzających oraz produkcji amfetaminy. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że te nielegalny proceder mógł trwać przez kilka miesięcy ostatniego roku, a odbiorcami narkotyków byli głównie mieszkańcy powiatu pruszkowskiego.

 

Aresztowania i dozór policyjny


Wobec czterech mężczyzn zastosowano tymczasowy areszt, a pięciu objęto policyjnym dozorem. Za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara do 12 lat więzienia.


To kolejne osoby, które mają na swoim koncie obrót narkotykami na dużą skalę, zatrzymane przez stołecznych policjantów z wydziału "antynarkotykowego" w ostatnim czasie. Sprawa prowadzona pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie ma charakter rozwojowy.

 

Zobacz wideo z akcji policji w powiecie pruszkowskim:

 

  

Beata Glinkowska/hlk/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie