Poseł KO przytoczył słowa Goebbelsa "ku przestrodze". "Jest pan bezczelny, to histeria"

Polska
Poseł KO przytoczył słowa Goebbelsa "ku przestrodze". "Jest pan bezczelny, to histeria"
Polsat News
Paweł Bejda, Przemysław Czarnek, Hanna Gill-Piątek oraz Bogdan Klich w "Polityce na Ostro"

- Jest cała masa sędziów, którzy chcą orzekać w ciszy i spokoju, chcą być niezawiśli. To (protesty przeciwko zmianom w sądownictwie - red.) jest histeria, która jest kompletnie niezrozumiała dla większości społeczeństwa - mówił poseł Przemysław Czarnek (PiS) w "Polityce na Ostro". Temat sądownictwa podjął Piotr Borys (PO), który "ku przestrodze" przytoczył słowa... Jospeha Goebbelsa.

W środę w ponad stu miastach całej Polski odbywały się protesty w obronie sądów. Celem akcji było pokazanie sprzeciwu wobec obszernego projektu nowelizacji przepisów dotyczących ustroju sądów, który posłowie PiS złożyli w Sejmie w zeszłym tygodniu. Chodzi o propozycję związaną z "dyscyplinowaniem" sędziów.

 

ZOBACZ: Protesty w obronie sądów w całej Polsce. "Nie" dla zmiany ustroju

 

"Te słowa były przestrogą na dziesięciolecia"

 

Na antenie Polsat News poseł PiS Przemysław Czarnek ocenił, że osoby, które protestują "są wprowadzenie w błąd przez histeryków".

 

- To histeria kompletnie niezrozumiała dla większości społeczeństwa. Dlatego twierdzę, że normalne procedowanie ustawy w Sejmie mieści się w granicach demokratycznego państwa - mówił poseł PiS.

 

ZOBACZ: Wójcik: dużo ludzi mówiło mi, że musi być ustawa ws. sądów. Nie cofniemy się

 

Na te słowa odpowiedział poseł Koalicji Obywatelskiej Piotr Borys. - Mam tylko jedno zdanie, które powinno być przestrogą do tego co robi dzisiaj państwo PiS próbując ograniczać i straszyć niezależnych sędziów i prokuratorów - zaczął.

 

- Przypomnę słowa, które kiedyś w historii padły i były przestrogą na całe dziesięciolecia, bo to dokładnie dzisiaj robicie: "Silne państwo musi mieć możliwość usuwania ze stanowisk nienadających się urzędników. Odnosi się to również do sędziów. Koncepcja nieusuwalności sędziów zrodziła się w obecnym świecie intelektualistów, świecie wrogim narodowi" - mówił Borys.

 

WIDEO: ostra wymiana zdań w "Polityce na Ostro"

 

  

 

Poseł KO dopytany przez Agnieszkę Gozdyrę kto wypowiedział te słowa, odpowiedział: "Goebbels w 1935 r.". - Mówię o tym ku przestrodze - podkreślił.

 

- To jest właśnie histeria i obrażanie mnie tutaj. Jest pan bezczelny przyrównując mnie do Goebbelsa - odpowiedział Przemysław Czarnek.


Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

bas/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie