Silne trzęsienie ziemi na Filipinach. Zniszczone budynki, kilkanaście osób rannych

Świat
Silne trzęsienie ziemi na Filipinach. Zniszczone budynki, kilkanaście osób rannych
PAP/EPA/CERILO EBRANO
Magnituda trzęsienia wyniosła 6,8. Nie ma zagrożenia tsunami

14 osób rannych, zniszczone budynki i drogi to wstępny bilans niedzielnego trzęsienia ziemi na wyspie Mindanao na południu Filipin. Amerykańska służba geologiczna zweryfikowała jego magnitudę z 6,9 do 6,8.

Epicentrum trzęsienia znajdowało się na głębokości 28,2 km i w odległości 61 km na południowy zachód od głównego miasta wyspy, Davao. Amerykańska służba geologiczna potwierdziła, że nie ma zagrożenia tsunami.

 

ZOBACZ: Wybuch wulkanu w Nowej Zelandii. Wzrosła liczba ofiar

 

W Davao 14 osób zostało lekko rannych. Drogi i budynki, w tym gmach miejscowych władz, zostały uszkodzone, w mieście nie ma prądu.

 

Jak podaje Reuters, w czasie trzęsienia ziemi w mieście był prezydent Rodrigo Duterte, który stąd pochodzi.

 

PAP/EPA/CERILO EBRANO

 

Zginęło 21 osób, 400 zostało rannych

 

- Nic mu się nie stało. Prezydent wraz z córką w czasie trzęsienia byli w domu. Pierwsza Dama Honeylet wracała w tym czasie do domu. Mówiła, że jej samochód jedynie zaczął się kiwać na boki; nic jej się nie stało - poinformował rzecznik prasowy prezydenta Salvador Panelo.

 

Do poprzedniego trzęsienia ziemi na Mindanao doszło pod koniec października. Zginęło wtedy 21 osób, a ponad 400 zostało rannych.

 

Filipiny są jednym z najbardziej narażonych na katastrofy regionów na świecie. Każdego roku kraj ten jest atakowany przez około 20 silnych burz tropikalnych i znajduje się w tzw. pacyficznym pierścieniu ognia, czyli strefie częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych na Pacyfiku.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie