Greta Thunberg opublikowała zdjęcie z podróży pociągiem. Przewoźnik wytknął jej pewną nieścisłość

Świat
Greta Thunberg opublikowała zdjęcie z podróży pociągiem. Przewoźnik wytknął jej pewną nieścisłość
Twitter/Greta Thunberg
Greta Thunberg wracała niemieckim pociągiem ze szczytu klimatycznego w Madrycie

Szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg wywołała na Twitterze burzę, zamieszczając zdjęcie, na którym widać, jak podróżuje siedząc na podłodze niemieckiego pociągu. Przewoźnik Deutsche Bahn zaznaczył jednak w odpowiedzi, że nastolatka odcinek między Kassel i Hamburgiem spędziła w pierwszej klasie.

"Jadąc przez Niemcy zatłoczonymi pociągami. W końcu w drodze do domu!" - napisała w sobotę wieczorem Thunberg pod zdjęciem, na którym widać, jak siedzi na podłodze w pobliżu przejścia w pociągu, a obok niej leżą bagaże.

 


Na tweet nastolatki odpowiedział niemiecki przewoźnik. W pierwszym wpisie niemieckie koleje Deutsche Bahn podziękowały Szwedce za wspieranie walki ze zmianami klimatu.

 

ZOBACZ: "Greta Thunberg" sprzed 121 lat. Zdjęcie rozpala wyobraźnię internautów

 

Następnie przewoźnik wskazał jednak, że Thunberg nie całą podróż spędzała siedząc na podłodze - odcinek między Kassel i Hamburgiem spędziła w pierwszej klasie, a reszta członków jej grupy siedziała w pierwszej klasie już od Frankfurtu. "Byłoby milej, gdyby pani też zaznaczyła, jak przyjemnie i kompetentnie nasza załoga obsługiwała panią w pierwszej klasie" - napisano.

 


16-latka przyznała później, że rzeczywiście dostała miejsce, a zatłoczone pociągi to dobra sprawa. "To oczywiście nie problem i wcale nie napisałam, że jest. Zatłoczone pociągi to wspaniały znak, ponieważ świadczy o tym, że popyt na podróżowanie nimi jest wysoki!" - dodała.

 


Wielu użytkowników Twittera ubolewało nad tym, że Thunberg nie miała miejsca siedzącego w drodze z Madrytu, gdzie uczestniczyła w konferencji klimatycznej ONZ.

Thunberg podkreśla, że nie podróżuje samolotami, bo - jak twierdzi - są one szkodliwe dla klimatu.

dk/hlk/msl/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie