Dwie nastolatki potrącone na pasach. Policja zatrzymała prawo jazdy kierowcy

Polska
Dwie nastolatki potrącone na pasach. Policja zatrzymała prawo jazdy kierowcy
Policja Bartoszyce
Obie poszkodowane trafiły do szpitala

Dwie nastolatki zostały potrącone w poniedziałek przez samochód osobowy na przejściu dla pieszych na drodze krajowej nr 51 w Bartoszycach - podała policja. Poszkodowane dziewczynki przewieziono do szpitala. Jedna z nich ma uraz głowy, druga obrażenia kończyn.

Według policji, nastolatki w wieku 13 i 14 lat, które przechodziły po pasach na ul. Bema w pobliżu ronda Królewieckiego, zostały potrącone przez kierowcę osobowego citroena. Dziewczynki prawdopodobnie szły na lekcje, bo w pobliżu jest szkoła podstawowa.

 

- Obie nastolatki trafiły do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jedna z nich doznała urazu głowy, a druga ma obrażenia kończyn - powiedziała Marta Kabelis z bartoszyckiej policji.

 

ZOBACZ: 15-latka odbiła się od jednego samochodu i wpadła pod drugi. Nagranie wypadku [DRASTYCZNE WIDEO]

 

Jak dodała, funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 66-letniemu kierowcy, ze względu na rażące naruszenie przez niego przepisów ruchu drogowego. Mężczyzna był trzeźwy.

Po wypadku krótko zablokowana była ul. Bema, która jest odcinkiem dk 51 prowadzącej w kierunku polsko-rosyjskiego przejścia granicznego w Bezledach. Potem wprowadzono w tym miejscu ruch wahadłowy. GDDKiA w Olsztynie podała w komunikacie, że utrudnienia zakończyły się po ponad dwóch godzinach.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie