Awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie. Ulica Powsińska jest już przejezdna

Polska
Awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie. Ulica Powsińska jest już przejezdna
Polsat News
Na stołecznych ulicach utworzyły się ogromne korki

Jezdnia ulicy Powsińskiej w stronę Wilanowa została odblokowana - poinformowała Karolina Gałecka, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg Miejskich. Droga była nieprzejezdna po awarii ciepłowniczej w tym miejscu.

- Prace na jezdni są już zakończone. Przeprowadziliśmy tam badanie georadarem, nie ma na niej żadnych uszkodzeń, można po niej bezpiecznie jechać. Została uprzątnięta przez służby porządkowe - poinformowała rzeczniczka ZDM.

 


Stołeczna policja poinformowała, że pomimo tego sytuacja na drogach na Mokotowie jest trudna. - Radzimy, żeby omijać okolice Sadyby i wybierać alternatywne drogi. Na miejscu są policjanci gotowi wskazywać inne trasy - powiedział nadkom. Jarosław Sawicki, dyżurny z Komendy Stołecznej Policji.

Zarząd Transportu Miejskiego opublikował w internecie informacje o liniach, które zostały wyłączone z ruchu na czas usuwania szkód po awarii. Na ul. Świętego Bonifacego autobusy nie kursują w kierunku centrum. Linie 131, 180, 185, 187, 164, 159, 162 kierowane są objazdami. Autobusy nocne N33 i N83 również będą jeździły innymi ulicami. Na stronie: www.wtp.waw.pl/utrudnienia/ jest pełna informacja na ten temat.

 

Przywracania dostaw ciepła

 

Spółka Veolia Energia Warszawa SA poinformowała w środę wieczorem, że usunięcie awarii na ul. Powsińskiej pozwoli na dostawę ciepła z EC Siekierki do dzielnicy Ursus i w obrębie ulic: Antoniewskiej, Trasy Siekierkowskiej, Idzikowskiego, Puławskiej, Limanowskiego i Gołkowskiej. 

 

"Dzielnica Ursus oraz obszar w obrębie ulic: Antoniewskiej, Trasy Siekierkowskiej, Idzikowskiego, Puławskiej, Limanowskiego i Gołkowskiej są zasilane siecią ciepłowniczą bezpośrednio z EC Siekierki" - podała firma w komunikacie.

 

ZOBACZ: Zamiast ekologicznych pieców dostali farelki. Mieszkańcy: drogo i niebezpiecznie

 

Veolia podkreśliła, że jej służby techniczne robią wszystko, aby w ciągu nadchodzącej doby usunąć awarię w tej części sieci. Firma dodała, że ściśle współpracuje w tym zakresie z PGNiG Termika.

 

"Prace będą prowadzone bez przerwy"

 

Wcześniej Veolia przekazała, że od godziny 17 ciepło płynie do mieszkańców Wilanowa, Tarchomina, Żoliborza oraz częściowo na Pragę Północ i Bródno. "Ciepło będzie sukcesywnie docierało w pierwszej kolejności do mieszkańców Pragi Północ, Białołęki, Bielan, Targówka, Pragi Południe, Wawra i Ursynowa. Następnie na Śródmieście, Wolę, Bemowo, Ochotę i Włochy" - poinformowano.

 

Firma zakłada, że pełne przywrócenie ciepła w Warszawie nastąpi dzisiaj najpóźniej w godzinach nocnych, ale w dwóch dzielnicach nie będzie go przynajmniej do jutra. Do czwartku bez ciepła pozostaną mieszkańcy Ursusa oraz okolicy awarii, czyli obrębu ulic: Antoniewska, Trasa Siekierkowska, Idzikowskiego, Puławska, Limanowskiego, Gołkowska.

 

ZOBACZ: W warsztacie ciepło, a piec odcięty od gazu. Działał za to system na zużyty olej silnikowy

 

Na miejscu stale jest 30 pracowników i ciężki sprzęt, a prace będą prowadzone bez przerwy aż do całkowitego usunięcia awarii. "Kończy się pompowanie wody z komór ciepłowniczych w celu zabezpieczenia miejsca awarii" - podała firma.

 

Uszkodzenie rury z gorącą wodą

 

Zgłoszenie o awarii ciepłowniczej na wysokości ul. Powsińskiej 67 wpłynęło do straży pożarnej w środę ok. godz. 9.45. - Uszkodzeniu uległa rura ciepłownicza z gorącą woda, z której nastąpił wyciek. W związku z tym wytworzyły się duże ilości pary wodnej - przekazywał kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej.

 

 

Mazowiecka straż pożarna informowała o tym, że na miejscu powstało rozlewisko wody o długości ok. 600 m, gdzie utknęło ok. 200 samochodów. Strażacy otrzymywali też zgłoszenia o zalanych piwnicach i garażach.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie