Warszawski gang złodziei samochodów rozbity. Zatrzymano 10 osób

Polska
Warszawski gang złodziei samochodów rozbity. Zatrzymano 10 osób
CBŚP
Podczas akcji policjanci CBŚP zlikwidowali dwie dziuple samochodowe

Dwie dziuple zlikwidowane, liczne części, elementy i podzespoły samochodowe zabezpieczone, cztery auta bmw z widocznymi zmianami naniesionymi w pola numeryczne - przejęte. Tak przedstawia się bilans akcji prowadzonej przez policjantów CBŚP wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Warszawie.

Śledztwo prowadzone jest od kilku miesięcy przez policjantów z Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Kielcach i prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej mogli działać na terenie woj. mazowieckiego od 2014 roku.

 

Wszystko wskazuje na to, że samochody były kradzione w Warszawie, a największym zainteresowaniem grupy cieszyły się auta marki bmw. Grupa przestępcza kradła samochody również pod zamówienia. W ciągu dnia typowali samochody, które następnie kradli nocą. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu dostawali się do środka pojazdów, nie uszkadzając przy tym zamków i drzwi, po czym dokodowywali kluczyk.

 

ZOBACZ: Śląskie: członkowie gangu odpowiedzą za kradzież 200 samochodów

 

Skradzione auta trafiały do jednej z dziupli w województwie mazowieckim. Według śledczych, zdarzały się dni, kiedy mogło tam trafiać nawet kilka samochodów na dobę, które były błyskawicznie demontowane na poszczególne części i podzespoły. Następnie sprzedawano elementy poprzez paserów oraz składano podzespoły tworząc nowe samochody, które następnie były legalizowane.

 

WIDEO: CBŚP przy współpracy z Prokuraturą Okręgową w Warszawie zlikwidowało dwie dziuple samochodowe

 

  

 

10 zatrzymanych, straty rzędu 3 mln zł

 

Pod koniec listopada przeprowadzono w woj. mazowieckim akcję. Zatrzymano wówczas 6 osób, a kolejne 4 doprowadzono do prokuratury z aresztów śledczych i zakładów karnych, gdzie aktualnie przebywają. Według śledczych, grupa przestępcza dokonała co najmniej 100 kradzieży pojazdów, powodując straty na ponad 3 mln zł. Śledczy ustalają faktyczny majątek należący do podejrzanych, aby zająć go na poczet przyszłych kar i grzywien.

 

Podczas akcji policjanci CBŚP zlikwidowali dwie dziuple samochodowe i zabezpieczyli 4 samochody marki BMW, które mogą pochodzić z przestępstwa, a także kilkanaście sterowników i modułów elektronicznych oraz mnóstwo części i podzespołów. Dodatkowo policjanci CBŚP znaleźli sprzęt służący do otwierania i uruchamiania różnego rodzaju pojazdów. Wszystkie zabezpieczone samochody, części i rzeczy zostaną poddane dokładnej analizie.

 

ZOBACZ: CBŚP wraz z niemiecką policją rozbiło grupę handlarzy narkotyków

 

W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zatrzymanym i doprowadzonym przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz m.in. kradzieży z włamaniem czy paserstwa. - Po doprowadzeniu podejrzanych do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prokurator przedstawił im łącznie kilkadziesiąt zarzutów przestępstw dotyczących udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieży z włamaniem do pojazdów oraz przestępstw paserstwa - powiedział rzecznik stołecznej prokuratury okręgowej Łukasz Łapczyński. 

 

Decyzją sądu trzech podejrzanych aresztowano na okres 3 miesięcy, wobec innych osób zastosowano dozory Policji.

 

Sprawa jest rozwojowa i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

bia/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie