Jarosław Zieliński wiceszefem MON? Znamy odpowiedź

Polska
Jarosław Zieliński wiceszefem MON? Znamy odpowiedź
MSWiA/A. Mitura

"To ja ustalam politykę kadrową MON, a nie media. Nowym wiceministrem, który zastąpi Marka Łapińskiego będzie Sebastian Chwałek" - napisał na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Zdementował tym samym doniesienia medialne, jakoby nowym wiceszefem MON był Jarosław Zieliński, były wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Jak informował we wtorek Onet, na najbliższym posiedzeniu sejmowa speckomisja ma zaopiniować kandydaturę Marka Łapińskiego, wiceministra obrony na stanowisko szefa Służby Wywiadu Wojskowego. Łapińskiego w MON zastąpić miał Jarosław Zieliński, do niedawna wiceminister spraw wewnętrznych i administracji odpowiedzialny m.in. za policję.

 

ZOBACZ: Zieliński odchodzi z MSWiA. Znamy jego następcę

 

Głos w tej sprawie zabrał wieczorem na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

 

"Bardzo cenię Jarosława Zielińskiego, pracując w MSWiA wspólnie zrobiliśmy wiele na rzecz bezpieczeństwa Polski, ale to ja ustalam politykę kadrową MON, a nie media. Nowym wiceministrem, który zastąpi Marka Łapińskiego będzie Sebastian Chwałek" - napisał.

Sebastian Chwałek był już wiceministrem obrony od stycznia do września 2018 roku. Od tamtej pory jest wiceprezesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

 

Wcześniej Chwałek kierował Zespołem Legislacji i Analiz w Biurze Klubu Parlamentarnego PiS, był radcą premiera (2007) i kierował Departamentem Spraw Parlamentarnych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a także pełnił funkcję wiceszefa MSWiA. 

zdr/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie