Kim jest następca Katarzyny Lubnauer?

Polska
Kim jest następca Katarzyny Lubnauer?
Polsat News
W wyborach parlamentarnych Adam Szłapka zdobył prawie 52 tys. głosów.

W grudniu skończy 35 lat. Karierę polityczną rozpoczął od rady miejskiej w Kościanie. W październiku po raz drugi zdobył mandat posła na Sejm. Teraz Adam Szłapka zastąpi Katarzynę Lubnauer w szefowaniu Nowoczesną.

Szłapka ukończył I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie, a następnie studia z zakresu politologii i wschodoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

W latach 2006–2010 pełnił funkcję radnego i wiceprzewodniczącego rady miejskiej w Kościanie. Był dyrektorem Fundacji Projekt: Polska, gdzie zajmował się m.in. organizacją projektów "Razem 89" i "Pokolenie Solidarność".

 

Od 2011 do 2015 roku, w okresie prezydentury Bronisława Komorowskiego, pracował jako ekspert w Kancelarii Prezydenta.

 

ZOBACZ: Lubnauer: nie umrę jako przewodnicząca Nowoczesnej

 

W 2015 roku objął stanowisko sekretarza generalnego nowo powstałej Nowoczesnej Ryszarda Petru. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku kandydował do Sejmu w okręgu kaliskim z pierwszego miejsca na liście tej partii. Zdobył ponad 12,5 tys. głosów i objął mandat poselski. 

 

W Sejmie Szłapka wszedł w skład Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji do Spraw Służb Specjalnych.

 

W wyborach w 2019 roku z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję z ramienia Koalicji Obywatelskiej w okręgu poznańskim, otrzymując 51 951 głosów.

 

- Jest doskonałym sekretarzem generalnym i zna partię jak nikt - mówi polsatnews.pl jeden z polityków Nowoczesnej. - Zmiana bez znaczenia. Co za różnica czy to, co zostało z Nowoczesnej zapisze Szłapka czy Lubnauer. Posłowie są już mentalnie w Platformie - ocenił inny. 

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie