Wenecja "porzucona". Turyści masowo odwołują rezerwacje

Świat
Wenecja "porzucona". Turyści masowo odwołują rezerwacje
AP
Wenecja "porzucona". Turyści masowo odwołują rezerwacje

To rezultat rekordowej powodzi, która nawiedziła miasto w listopadzie. Jednocześnie notuje się znaczny wzrost liczby miejsc rezerwowanych w hotelach i pensjonatach w kurorcie Cortina d’Ampezzo w Dolomitach, położonym w tym samym regionie co Wenecja Euganejska.

Tak zwana wysoka woda (acqua alta), która kilka razy zalała w połowie listopada Wenecję, wywołując ogromne straty i paraliż miasta, zniechęciła wielu potencjalnych turystów - wskazują analizy danych federacji właścicieli hoteli.

 

Zablokowany proces rezerwacji

 

Po tej powodzi w prawie trzystu hotelach w historycznym centrum miasta wskaźnik anulowanych rezerwacji sięgnął 45 proc. Coś takiego wydarzyło się po raz pierwszy - podkreśla federacja przypominając, że hotele niemal zawsze wypełnione są w Wenecji niemal do ostatniego miejsca.

 

ZOBACZ: 70 proc. historycznego centrum pod wodą. Zalana Wenecja może zamienić się w pustynię demograficzną

 

Za niemające precedensu zjawisko uznano też to, że faktycznie zablokowany został proces rezerwacji na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Wszystkie mają zostać jeszcze definitywnie potwierdzone przez turystów tuż przed ich przyjazdem.

 

To, co nie uległo zmianie w Wenecji, to masowy napływ turystów, przybywających tam na jeden dzień zwiedzania, bez noclegu.

las/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze