Choinki, szopki, lampki. Zobacz świąteczne iluminacje w polskich miastach

Polska
Choinki, szopki, lampki. Zobacz świąteczne iluminacje w polskich miastach
Polsat News
Świąteczna choinka w Lublinie

Do świąt Bożego Narodzenie jeszcze trzy tygodnie, ale na miejskich placach pojawiły się już choinki, a ulice zdobią świąteczne iluminacje. W sobotę światełka pojawiły się również w Warszawie. Przyślij nam zdjęcie lub film ze świąteczną iluminacją w twojej miejscowości.

Zdjęciami świątecznych iluminacji z waszego miasta można podzielić się z nami w wiadomości prywatnej na naszych profilach na Facebooku i Instagramie oraz przez platformę "Twój News".

 

Iluminacja w PoznaniuPolsat News
Iluminacja w Poznaniu

Polsat News

 

Choinka w SzczeciniePolsat News
Choinka w Szczecinie

 

Iluminacja w Warszawie

 

W sobotę o godz. 15:30 ulice Warszawy rozświetliła świąteczna iluminacja. Ozdoby świetlne oraz liczne atrakcje będą cieszyć mieszkańców m.in. na Krakowskim Przedmieściu, Starym Mieście i Podzamczu.

 

WIDEO: Choinka na starym mieście w Warszawie

  

W sobotę też, kiedy iluminacja zostanie włączona, spod pomnika Kopernika wyruszyła orkiestry dęte, które wraz ze świątecznym orszakiem artystów dotrą aż na Podzamcze do Multimedialnego Parku Fontann.

 

Spacer stołecznym Traktem Królewskim umilają występy chórów - profesjonalnych, a także złożonych z tych warszawianek i warszawiaków, którzy wcześniej poznali tajniki śpiewu podczas specjalnie przygotowanych warsztatów prowadzonych przez dyrygentkę Ewę Jurkiewicz.

 

Liczne niespodzianki

 

Na drodze spotkać można liczne niespodzianki, m.in. paradę Mikołajów, cheerleaderki, mażoretki, a także aktorów, akrobatów, szczudlarzy i żonglerów z teatru ulicznego Scena Kalejdoskop oraz aktorów i tancerzy ze szkoły musicalowej B&B i wychowanków Fly Akademii w spektakularnych układach tanecznych z szarfami i kołami. Podziwiać też można występy taneczne zespołów dziecięcych oraz musztrę paradną warszawskiej Straży Miejskiej.

 

ZOBACZ: Wyjątkowa choinka i szopka w Watykanie. Przypominają o katastrofalnych nawałnicach

 

O godz. 17 z balkonu hotelu Bristol zaśpiewali soliści operowi: Aleksandra Wiwała, Aleksandra Borkiewicz i Leszek Świdziński oraz Trzej Młodzi Tenorzy. Warszawiacy będą mogli usłyszeć utwory z repertuaru Jana Kiepury oraz największe przeboje muzyki rozrywkowej z ostatnich lat, w ciekawych i niejednokrotnie zaskakująco nowoczesnych aranżacjach.

 

Na zakończenie koncertu warszawiacy wspólnie zaśpiewają największy bożonarodzeniowy przebój - "Last Christmas" George'a Michaela, który w okresie świąt od 35 lat śpiewa cały świat. Na ścianach zabytkowego budynku hotelu Bristol prezentowany jest świetlny pokaz audiowizualny.

 

WIDEO: Świąteczna iluminacja w Warszawie

  

Pokazy fontann

 

W Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu są pokazy fontann roziskrzone 30 tysiącami ledowych punktów.

 

Piętnastominutowe spektakle rozpoczną się o pełnych godzinach: 16, 17, 18, 19 i 20. Na wspólne zdjęcie z najmłodszymi czekać będzie w saniach święty Mikołaj. Zimowe iluminacje będzie można tam oglądać codziennie, natomiast pokazy z muzyką odbywać się będą w każdy piątek, sobotę i niedzielę o pełnych godzinach: 16, 17, 18 i potrwają do 31 stycznia 2020 r.

 

ZOBACZ: "Zimowa impreza" zamiast Bożego Narodzenia w Ikei. Choinka nazywa się teraz "rośliną sztuczną"

 

W dniach 7, 8, 25, 26, 31 grudnia oraz 1 i 6 stycznia zorganizowane zostaną dodatkowe pokazy również o godzinach 19 i 20.

 

Cała warszawska dekoracja to ponad 1300 różnych elementów, na które składa się ponad 4,5 miliona energooszczędnych diod eko-LED, które pobierają 10 raz mniej prądu niż tradycyjne oświetlenie.

pgo/hlk/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie