Doprowadziła do śmiertelnego wypadku na drodze, bo kichnęła

Polska
Doprowadziła do śmiertelnego wypadku na drodze, bo kichnęła
zdj. ilustracyjne/ Polsat News
Monitoring z miejsca zdarzenia został oceniony przez biegłego w zakresie rekonstrukcji wypadków

Prokuratura Rejonowa w Jarocinie oskarżyła 19-petnią mieszkankę powiatu jarocińskiego o nieumyślne spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego. Oskarżona tłumaczyła, że powodem zjechania na przeciwległy pas ruchu było kichnięcie - poinformował w piątek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie wlkp. Maciej Meler.

Prokuratura Rejonowa w Jarocinie oskarżyła 19-letnią mieszkankę powiatu jarocińskiego o nieumyślne spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego. Oskarżona tłumaczyła, że powodem zjechania na przeciwległy pas ruchu było kichnięcie - poinformował w piątek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie wlkp. Maciej Meler.

 

Do zdarzenia doszło 2 kwietnia na drodze w Golinie w powiecie konińskim.

 

Kierująca samochodem renault 19-letnia mieszkanka powiatu jarocińskiego doprowadziła do zderzenia z kierującym oplem 44-letnim mieszkańcem powiatu krotoszyńskiego, który w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu.

 

ZOBACZ: Powstrzymywał się przed kichnięciem i pękło mu gardło. Lekarze radzą: kichaj!

 

Nagranie z monitoringu

 

- Jadąc w kierunku Jarocina podejrzana zjechała samochodem na prawe pobocze. Próbując wrócić na swój tor jezdni, zjechała na przeciwległy pas, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem osobowym - wyjaśnił prokurator Meler.

 

Podczas śledztwa uzyskano zapisy monitoringu z miejsca zdarzenia, który został oceniony przez biegłego w zakresie rekonstrukcji wypadków.

 

- Przeanalizowano też dane z telefonii komórkowej; wykluczono, by w momencie wypadku kobieta korzystała z komórki - powiedział prokurator.

 

Kobieta złożyła wyjaśnienia, powiedziała, że powodem zjechania na przeciwległy pas ruchu było kichnięcie.

 

Oskarżonej grozi do 8 lat więzienia. 

emi/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze