Niechlubny ranking piłkarzy. Lewandowski "wyróżniony"

Świat
Niechlubny ranking piłkarzy. Lewandowski "wyróżniony"
Polsat News

Nazwisko Roberta Lewandowskiego znalazło się na liście piłkarzy, którzy poprzez podróże samolotami powodują największe zanieczyszczenie naszej planety. Jak wyliczyła organizacja Eco-Friendly Footballers Polak wylatał w tym roku 26,5 tys. km, czym przyczynił się do emisji 12,7 ton dwutlenku węgla do atmosfery.

Piłka nożna na najwyższym poziomie wiąże się z ciągłymi podróżami. Najlepsi piłkarze świata latając na mecze spędzają w powietrzu kilkaset godzin rocznie.


Ich podróże wzięła pod lupę organizacja Eco-Friendly Footballers, która stworzyła ranking 20 futbolistów, którzy pokonali w tym roku najwięcej kilometrów latając samolotami, przyczyniając się w ten sposób do zanieczyszczenia naszej planety.

 

"Wyróżniony" Lewandowski


W niechlubnym zestawieniu znalazł się jeden Polak - Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski został sklasyfikowany na 18. miejscu.


Według wyliczeń ekologów Polak przeleciał w tym roku samolotem 26,516 tys. km, produkując przy tym 12,7 ton dwutlenku węgla. Co ciekawe, Lewandowski jest jedynym piłkarzem Bayernu Monachium w tym rankingu. Najwięcej swoich przedstawicieli ma Liverpool. 

 

Liderem zestawienia jest brazylijski piłkarz Paris Saint-Germain Marquinhos, który wylatał 110,787 tys. km i wyprodukował 53,5 tony CO2. Oprócz niego w pierwszej piątce jest jeszcze dwóch Brazylijczyków, Koreańczyk i Senegalczyk. 

 

 

"Czołowi piłkarze są podziwiani przez fanów za swoją grę na boisku, jednak ich liczne podróże powodują, że zawodnicy znajdują się na liście największych indywidualnych trucicieli Ziemi, przyspieszających zmiany zachodzące w klimacie" - skomentowała organizacja Eco-Friendly Footballers.

dk/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie