Cztery gole w 15 minut. Lewandowski nie do zatrzymania w Belgradzie

PAP/EPA/ANDREJ CUKIC
Liga Mistrzów: Cztery gole Lewandowskiego w kwadrans

Piłkarz Bayernu Monachium Robert Lewandowski zdobył już cztery bramki dla Bayernu Monachium - między 53. a 68. minutą - w wyjazdowym meczu z Crveną Zvezdą Belgrad w 5. kolejce grupy B Ligi Mistrzów. Po jego czwartym trafieniu mistrz Niemiec prowadzi 5:0

Lewandowski powiększył tym samym swój dorobek w tych rozgrywkach do 63 trafień. To daje mu piąte miejsce w klasyfikacji wszech czasów.

Od czwartego Karima Benzemy dzieli go już tylko jeden gol. Francuz tego samego dnia dwukrotnie skierował piłkę do siatki w spotkaniu Realu Madryt z Paris Saint-Germain (2:2).

10 goli w tym sezonie

Lewandowski ma już 10 goli w tym sezonie Champions League i jest pod tym względem najlepszy.

Z kolei od początku kariery zdobył w tych rozgrywkach 63 bramki. W klasyfikacji wszech czasów  zrównał się na czwartym miejscu z Francuzem Karimem Benzemą. Piłkarz Realu Madryt również powiększył dorobek w pierwszej połowie spotkania z Paris Saint-Germain.