Zwrócił uwagę awanturującej się parze. Został pobity pałką teleskopową

Polska
Zwrócił uwagę awanturującej się parze. Został pobity pałką teleskopową
KMP w Gdańsku

Gdańscy policjanci zatrzymali parę 19-latków, która pobiła mężczyznę po tym, jak ten próbował przerwać trwającą między nimi nocną głośną awanturę. Mężczyzna był bity zarówno przez dziewczynę, jak i chłopaka, który użył m.in. pałki teleskopowej.

O zatrzymaniu pary, która dopuściła się pobicia, poinformowała w czwartek asp. Karina Kamińska - oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. Kamińska wyjaśniła, że nastolatkom przedstawiono zarzuty pobicia o charakterze chuligańskim, czyli takiego, które miało miejsce m.in. publicznie i bez powodu. Za popełnienie takiego przestępstwa grozi do trzech lat więzienia.

 

Kamińska poinformowała, że do pobicia doszło 25 czerwca około godz. 2 w nocy w Oliwie, przy ul. Grunwaldzkiej - głównej ulicy przelotowej przez Gdańsk.

 

Konieczna była pomoc medyczna

 

Wezwani na miejsce policjanci, w rozmowie z pokrzywdzonym oraz świadkami zdarzenia, ustalili, że mężczyzna został zaatakowany przez nieznaną mu młodą dziewczynę i chłopaka po tym, jak próbował uciszyć trwającą między nimi głośną kłótnię. - Młodzi ludzie awanturowali się, rzucali też butelkami. Interweniujący próbował ich uspokoić między innymi w obawie o swoje, zaparkowane w pobliżu auto - powiedziała Kamińska.

 

Dodała, że w odpowiedzi na interwencję, para zaatakowała mężczyznę. Został on uderzony przez młodą kobietę w twarz, z kolei nastolatek bił go pałką teleskopową - wyjaśniła Kamińska.

 

 

Dodała, że obrażenia, jakich doznał pokrzywdzony, były na tyle dotkliwe, że konieczna była pomoc medyczna.

 

Kamińska poinformowała, że dzięki analizie monitoringu oraz rozmowom ze świadkami zdarzenia policjantom udało się ustalić rysopisy napastników, a następnie także ich tożsamość. Obydwoje zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu. W środę obydwojgu postawiono zarzuty.

bas/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze