Duda spotkał się z Erdoganem i przywódcami państw bałtyckich

Świat
Duda spotkał się z Erdoganem i przywódcami państw bałtyckich
Twitter/BBN
Andrzej Duda spotkał się m.in. prezydentem Turcji w trakcie szczytu NATO

W Londynie na marginesie szczytu NATO odbyło się spotkanie prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana z prezydentem Polski Andrzejem Dudą oraz przywódcami Litwy, Łotwy i Estonii; w spotkaniu uczestniczył też sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

O spotkaniu poinformowało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego na Twitterze. Państwa bałtyckie na spotkaniu reprezentowali: prezydent Litwy Gitanas Nauseda, prezydent Łotwy Egils Levits oraz premier Estonii Juri Ratas.

 

 

Prezydent Duda przez przed wylotem na szczyt NATO rozmawiał w poniedziałek przez telefon z prezydentem Erdoganem. - Rozmowa była bardzo dobra - powiedział Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta.

 

ZOBACZ: Ważna deklaracja szefa NATO. "Jak nastąpi atak Rosji na Polskę, odpowie całe NATO"

 

Żądania Turcji. Plan obrony Polski zagrożony

 

Erdogan we wtorek na konferencji prasowej w Ankarze, przed wylotem do Londynu na szczyt NATO, poinformował, że podczas rozmowy telefonicznej z prezydentem Dudą zgodził się spotkać z nim oraz przywódcami krajów bałtyckich w Londynie, aby omówić problem tureckiego poparcia dla planów NATO dotyczących regionu bałtyckiego.

 

Wcześniej Erdogan zagroził, że Turcja sprzeciwi się natowskiemu planowi obrony państw bałtyckich i Polski, jeśli sojusznicy z NATO nie uznają ugrupowań, z którymi Ankara walczy, za terrorystów.

 

ZOBACZ: Turcja blokuje plan obrony Polski

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie