W trakcie pracy urodziła dziecko w łazience. Następnie je udusiła? Aresztowano 18-latkę

Polska
W trakcie pracy urodziła dziecko w łazience. Następnie je udusiła? Aresztowano 18-latkę
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
18-latkę aresztowano na trzy miesiące

Sąd aresztował 18-letnią mieszkankę powiatu będzińskiego (woj. śląskie), podejrzaną o zabicie swojego nowonarodzonego dziecka. Najprawdopodobniej bezpośrednio po porodzie dziecko zostało przez kobietę zawinięte w foliowy worek, przez co doszło do uduszenia - wynika z ustaleń śledztwa.

Jak poinformował w poniedziałek zespół prasowy śląskiej policji, do porodu doszło w miniony wtorek rano w jednej z będzińskich firm, w której pracowała 18-latka.

 

- Młoda kobieta w trakcie pracy, czując bóle porodowe, poszła do łazienki, gdzie po pewnym czasie urodziła dziecko. Będzińscy śledczy, pod nadzorem prokuratury, ustalają dokładny przebieg zdarzenia i okoliczności śmierci dziecka. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci było uduszenie. Najprawdopodobniej bezpośrednio po porodzie dziecko zostało przez kobietę zawinięte w foliowy worek - poinformowali policjanci.

 

ZOBACZ: 25 lat więzienia dla Brazylijki, która w Polsce zabiła 2-letniego synka

 

Areszt na trzy miesiące

 

W piątek, na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Będzinie zdecydował o aresztowaniu młodej kobiety na trzy miesiące. Policjanci zaznaczyli, że kluczowym dla dalszego postępowania będzie teraz ustalenie poczytalności kobiety w chwili przestępstwa.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie