"Kołdrą unieruchomiła dziecko". Matka z zarzutami za zabójstwo 10-latka w hostelu

Polska
"Kołdrą unieruchomiła dziecko". Matka z zarzutami za zabójstwo 10-latka w hostelu
Polsat News
38-letnia Monika S. z zarzutem zabójstwa dziecka. Grozi jej dożywocie

- Zarzut zabójstwa usłyszała matka dziecka, którego zwłoki znaleziono w jednym z lubelskich hosteli - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka. Sąd tymczasowo aresztował kobietę na okres 3 miesięcy. - Unieruchomiła dziecko kołdrą, w wyniku czego miało ono szereg wybroczyn oraz odmę płucną, która doprowadziła do zgonu - dodała rzeczniczka.

W sobotę policjanci zatrzymali 38-letnią Monikę S., mieszkankę powiatu lubelskiego, której 10-letni syn został znaleziony martwy w jednym z hosteli w Lublinie. Następnego dnia kobiecie został przedstawiony zarzut zabójstwa.

 

Śledczy zarzucają 38-latce, że "w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia małoletniego syna, działając ze szczególnym okrucieństwem i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, nakrywając kołdrą jego ciało wraz z głową, unieruchomiła je przytrzymując własnym ciałem i w ten sposób doprowadziła do uduszenia pokrzywdzonego (...)" - przekazała Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

 

ZOBACZ: Zabójstwo dziecka w hostelu. Nowe fakty: matka była już aresztowana

 

Przyznała się do winy

 

Kobieta podczas przesłuchania przyznała się do winy. Złożyła również wyjaśnienia, których prokuratura ze względu na dobro postępowania nie ujawnia. Po przesłuchaniu śledczy skierowali do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie kobiety, do którego sąd się przychylił. 38-latce grozi kara dożywotniego więzienia.

 

- Motywów zbrodni podać nie mogę, sprawa ma skomplikowany charakter - powiedziała rzeczniczka prokuratury. 

 

Zwłoki 10-latka zostały znalezione w piątek w hostelu przy ul. Orlej. Zgłoszenie o ujawnieniu zwłok dziecka w jednym z lubelskich hosteli policjanci otrzymali około godziny 14.

ac/ml/ PAP. Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie