Nieoficjalnie: była mistrzyni Europy i świata w szermierce kandydatką na ministra sportu

Polska
Nieoficjalnie: była mistrzyni Europy i świata w szermierce kandydatką na ministra sportu
Google Maps

Główną kandydatką na ministra sportu jest Danuta Dmowska-Andrzejuk - podał portal onet.pl. Nominacja na to stanowisko ma być ogłoszona w czwartek. Resortem sportu kieruje od momentu powołania nowego rządu premier Mateusz Morawiecki. W dniu inauguracji nowego gabinetu nie podano nazwiska kandydata.

Portal onet.pl poinformował, że o nominacji byłej szpadzistki dowiedział się z dwóch niezależnych źródeł, jednak z samą Dmowską-Andrzejuk nie udało się skontaktować. 

 

Rzecznik rządu Piotr Müller zapytany w "Gościu Wydarzeń", czy faktycznie resortem tym pokieruje kobieta nie wykluczył takiego rozwiązania.

 

- Myślę, że te spekulacje medialne są bliskie rzeczywistości - odpowiedział w Polsat News.

 

ZOBACZ: Ministrem sportu będzie kobieta? "Te spekulacje są bliskie rzeczywistości"

 

Danuta Dmowska-Andrzejuk jest byłą mistrzynią Europy (Lipsk, 2010 r., drużynowo) i świata (Lipsk, 2005 r., indywidualnie) w szermierce. Zdobyła także indywidualnie srebrny medal mistrzostw świata w Antalyi w 2009 r. i dwa razy zajęła drużynowo drugie miejsce w mistrzostwach Europy (w Zalaegerszeg w 2005 r. i w Plowdiw cztery lata później).

 

Wirtualna Polska informowała dwa tygodnie temu, że ministerstwem może pokierować kobieta. Wśród wymienianych kandydatek znalazły się: była tyczkarka Monika Pyrek, prezes Polskiego Związku Biathlonu Dagmara Gerasimiuk oraz doradca prezydenta ds. osób niepełnosprawnych Paulina Malinowska-Kowalczyk.

 

Portal gazeta.pl podał z kolei, że szanse na objęcie teki ministra sportu ma posłanka PiS Anna Krupka, obecna wiceminister w randze sekretarza stanu.

hlk/ onet.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie