Ślisko na chodnikach, niebezpiecznie na drogach. Sprawdź pogodę na najbliższe dni

Polska
Ślisko na chodnikach, niebezpiecznie na drogach. Sprawdź pogodę na najbliższe dni
Pixabay.com/webandi
Kierowcy powinni uważać na mgły i oblodzone drogi

Wyspy Brytyjskie, północna Francja i południowo-wschodnia Europa będą pod wpływem układów wysokiego ciśnienia - informuje IMGW. Pozostała część kontynentu będzie w zasięgu niżów. Polska znajdzie się pod wpływem zatoki niżu znad północnej Norwegii. Z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie się wahało.

W poniedziałek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Rano lokalnie na zachodzie mgły, ograniczające widzialność do 300 m.

 

Zawieje śnieżne

 

Na Pomorzu Wschodnim i na północnym wschodzie opady śniegu - okresami o natężeniu umiarkowanym, powodujące ograniczenie widzialności do 500 m. Temperatura maksymalna od minus 1 st. na krańcach południowo-wschodnich do 4 st. na północnym zachodzie; nad morzem od 3 do 5 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami wiatr będzie powodował zawieje śnieżne.

 

ZOBACZ: -50 stopni w Rosji. A będzie jeszcze zimniej

 

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na północnym zachodzie z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, stopniowo od północnego zachodu zanikające. Na terenach podgórskich opady śniegu okresami o natężeniu umiarkowanym i tam przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm. Lokalnie śliskie drogi.

 

WIDEO: szczegółowa prognoza pogody na najbliższe dni

  

 

Na północnym zachodzie w drugiej połowie nocy mgły, ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od -4 st. na północnym wschodzie do -1 st. na zachodzie i południu; nad morzem od 0 do 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, we wschodniej części kraju porywisty, w drugiej połowie nocy stopniowo słabnący, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami, zwłaszcza na terenach podgórskich i w górach, wiatr będzie powodował zawieje śnieżne.

 

Oblodzenie dróg i chodników

 

We wtorek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na północy, zachodzie i na krańcach południowych miejscami przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, przechodzące od północnego zachodu w opady deszczu. Temperatura maksymalna od -1 st. na południowym wschodzie do 4 st. na północnym zachodzie; na terenach podgórskich od -2 do 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 65 km/h.

 

ZOBACZ: Śmierć z wychłodzenia. Apel służb, aby nie być obojętnym

 

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna -2 st. Spadek temperatury spowoduje oblodzenie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Wiatr umiarkowany, początkowo porywisty, północno-zachodni. We wtorek w stolicy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie