Brawa dla Polaka z kłem narwala w "Śniadaniu w Polsat News". "Akt bohaterstwa budzi dumę"

Polska
Brawa dla Polaka z kłem narwala w "Śniadaniu w Polsat News". "Akt bohaterstwa budzi dumę"
Polsat News

- Sprawa uhonorowania Polaka z Londynu jest przedmiotem dyskusji. Takie wnioski pojawiają się w dyskusji publicznej. Jeżeli będzie taki wniosek na biurku prezydenta, to na pewno to rozważy. Akt bohaterstwa budzi dumę - mówił w "Śniadaniu w Polsat News" wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Mężczyzna o imieniu Łukasz unieszkodliwił zamachowca... kłem narwala.

- Ten człowiek zareagował bardzo zdecydowanie, ratował życie innych osób nie wiedząc czy sam przeżyje - mówił Paweł Mucha na antenie Polsat News.

 

- I tu się zgadzamy wszyscy. Brawa dla Polaka z kłem narwala - powiedziała Izabela Leszczyna. Po tych słowach posłanka KO i poseł Konfederacji Konrad Berkowicz zaczęli klaskać.

 

WIDEO: brawa dla Polaka na antenie Polsat News

 

  

 

Z 1,5 metrowym kłem na zamachowca

 

Brytyjska policja zastrzeliła w piątek 28-letniego Usmana Khana, sprawcę ataku na Moście Londyńskim. Na skutek zamachu zginęły dwie osoby, a trzy zostały ranne.

 

ZOBACZ: Kłem wieloryba powalił zamachowca z Londynu. To Polak

 

Khan był wcześniej skazany za przestępstwa związane z terroryzmem i zwolniony warunkowo z więzienia w ubiegłym roku.

 

Jedną z osób, które w piątek pomogły powstrzymać terrorystę, był Polak o imieniu Łukasz pracujący w budynku Fishmongers' Hall, gdzie rozpoczął się atak - podał w sobotę dziennik "The Times". Do walki z terrorystą użył on półtorametrowego kła narwala, ssaka morskiego z rzędu waleni. Kieł ten zdjął ze ściany budynku.

W sobotę rzecznik Solidarnej Polski Jan Kanthak zapowiedział, że Minister Zbigniew Ziobro zwróci się do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o rozważenie odznaczenia Polaka.

bas/ Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze