Rekolekcje na Twitterze. "Jezus szedł tam, gdzie toczyło się życie"

Polska
Rekolekcje na Twitterze. "Jezus szedł tam, gdzie toczyło się życie"
Twitter/Diecezja Wrocławska
"Abp Kupny ufa, że w ten sposób Słowo Boże dotrze w czasie adwentu do większego grona odbiorców".

Metropolita wrocławski abp Józef Kupny zapowiedział, że będzie w tym roku prowadził rekolekcje adwentowe na Twitterze. Wierzę, że Duch Święty, aby poruszyć serce człowieka, może posłużyć się także krótkimi formami, jakimi są tweety – powiedział hierarcha.

Zamierza on prowadzić rekolekcje na Twitterze przez cały adwent. Każdego dnia rano na twitterowym profilu metropolity wrocławskiego pojawi się specjalnie przygotowana grafika zawierająca myśl na dany dzień. Opatrzona będzie hasztagiem #uwierzyc_na_slowo.

 

Rzecznik archidiecezji wrocławskiej ks. dr Rafał Kowalski podkreślił, że grafikę można pobrać na telefon i wysłać bliskim czy znajomym. - Abp Kupny ufa, że w ten sposób Słowo Boże dotrze w czasie adwentu do większego grona odbiorców – dodał rzecznik.

Tłumacząc nowy sposób komunikowania się z wiernymi, abp Kupny podkreślił, że ogromna rzesza ludzi nie rozstaje się dziś z telefonem komórkowym.

 

- Narzędzie to nie służy już jedynie do prowadzenia rozmów. Większość niemal bez przerwy przegląda na swoim telefonie strony internetowe czy portale społecznościowe – podkreślił metropolita wrocławski.

 

ZOBACZ: Emocje przed procesem proboszcza oskarżonego o pedofilię. "Ksiądz bije kobiety"

 

Brak treści ewangelicznych w internecie – zdaniem abp Kupnego – byłby zaniedbaniem ze strony Kościoła.

 

- Pan Jezus, nauczając, szedł tam, gdzie toczyło się życie ludzi, a dziś potencjalni słuchacze słowa Bożego żyją w świecie wirtualnym. Ten świat musi być dziś potraktowany jako miejsce do ewangelizowania – dodał hierarcha.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie