Gigantyczna figura Dzieciątka Jezus przed kościołem. Internauci: ma twarz Phila Collinsa

Świat
Gigantyczna figura Dzieciątka Jezus przed kościołem. Internauci: ma twarz Phila Collinsa
Twitter.com/@metricasocial_
Gigantyczna figura Dzieciątka Jezus wywołała lawinę memów

Szopka z olbrzymim 6,5-metrowym Dzieciątkiem stanęła przed kościołem Objawienia Pańskiego w miasteczku Zoquite w meksykańskim stanie Zacatecas w środkowej części kraju. Zamiarem jej twórców było zwrócenie uwagi wiernych na religijny charakter świąt. Tymczasem internauci twierdzą, że twarz Dzieciątka przypomina piosenkarza Phila Collinsa czy aktora Nicolasa Cage'a.

Walka z komercjalizacją Świąt Bożego Narodzenia nie do końca jednak się powiodła, ponieważ monstrualnie wielka figura Dzieciątka Jezus już stała się obiektem memów publikowanych w meksykańskich serwisach społecznościowych.

 

 

ZOBACZ: Nicolas Cage wniósł o rozwód po czterech dniach od ślubu. "Byliśmy pijani do nieprzytomności"

 

Na niektórych z nich olbrzymie, owinięte w pieluchy Dzieciątko, wynurza się z chmur nad miastem niczym Godzilla, a na innych nadano mu rysy przypominające Phila Collinsa czy Nicolasa Cage'a, którzy podobnie jak figura z kościoła w Zoquite, mają niebieskie oczy.

 

Wideo prezentujące szopkę przed kościołem w Zoquite zostało zamieszczone na Facebooku przez parafię, ale potem - gdy naśmiewanie się z niej stało się masowe - dostęp do tego materiału zablokowano. 

luq/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie