Toruń: ewakuacja osiedla po odnalezieniu 200-kilogramowego niewybuchu

Polska
Toruń: ewakuacja osiedla po odnalezieniu 200-kilogramowego niewybuchu
zdj. ilustracyjne/ Polsat News
Na miejscu pracują wszystkie służby

Po odnalezieniu na placu budowy na osiedlu JAR w Toruniu 200-kilogramowego niewybuchu konieczna była ewakuacja mieszkańców z pięciu bloków, pracowników z okolicznych placów budowy oraz z zajezdni autobusowej. Na miejscu pracują wszystkie służby.

- Niewybuch odnaleziono na osiedlu JAR. Dziś rano na miejsce przyjechał partol saperski, który zarządził ewakuację. Konieczne było ewakuowanie osób z okolicznych budynków, z okolicznej budowy, a także z zajezdni autobusowej, która znajduje się w pobliżu. Nie znam dokładnych szacunków odnośnie liczby osób, która została ewakuowana - powiedział mł. asp. Wojciech Chrostowski z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Toruniu.

 

ZOBACZ: Kolejny niewybuch na budowie metra na Bródnie. "Operator koparki wykopał pocisk lotniczy"

 

To może być bomba lotnicza 

 

Znalezisko odkryte przy ul. Strobanda pochodzi najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej i nie jest pierwszym na tym osiedlu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że może być to bomba lotnicza.

 

Rzecznik prasowa toruńskiego magistratu Magdalena Stremplewska powiedziała, że Urząd Miasta został poproszony o podstawienie autobusów.

 

- Większość osób na szczęście jest w pracy i szkole, więc wystarczył jeden autobus - dodała.

 

Na miejscu zdarzenia pracują wszystkie służby m.in. saperzy z Inowrocławia.

 

Niewybuch w Warszawie

 

Również w środę pracownicy sadzący drzewa wzdłuż al. Solidarności w Warszawie natrafili na niewybuch o długości około 20-30 cm, który najprawdopodobniej także pochodzi z czasów II wojny światowej.

 

O znalezieniu niewybuchu policjanci zostali powiadomieni przed godziną 12. - Teren został zabezpieczony - przekazał aspirant sztabowy Tomasz Oleszczuk z Komendy Stołecznej Policji który dodał, że o znalezisku poinformowano już saperów.

 

Jak poinformował policjant póki co nie było potrzeby ewakuowania mieszkańców okolicznych bloków. Dodał, że wcześniej w tym samym miejscu pracownicy znaleźli podobny niewybuch

 

 

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie