Seria wypadków na obwodnicy Olsztyna. Utrudnienia w ruchu

Polska
Seria wypadków na obwodnicy Olsztyna. Utrudnienia w ruchu
Polsat News
Jedno z aut, które uczestniczyło w wypadkach

Co najmniej 10 aut uczestniczyło we wtorkowych wypadkach na obwodnicy Olsztyna (droga krajowa nr 16). Ruch odbywa się tam wahadłowo. Policja wstępnie poinformowała, że przyczyną zdarzeń była zbyt duża prędkość, a także oblodzenie jezdni. Do szpitala trafiła kobieta kierująca toyotą.

- Doszło do pięciu zdarzeń drogowych między węzłami Olsztyn Wschód a Olsztyn Pieczewo, na obu nitkach obwodnicy. Co najmniej 10 samochodów mogło brać w nich udział udział - powiedział Polsat News sierż. Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji.

 

Dodał, że kierowcy najprawdopodobniej nie dostosowali prędkości do panujących warunków. - Dodatkowo jezdnia jest częściowo oblodzona - mówił. 

 

ZOBACZ: Kobieta potrąciła autem dwie osoby na pasach. 72-latka w szpitalu

 

Pięć osobnych wypadków

 

Do zdarzeń dochodziło nawet co kilkadziesiąt metrów. Kobieta, która kierowała toyotą - jednym z aut, które uległo wypadkowi - trafiła do szpitala. Na miejscu nadal pracują policjanci. 

 

Według pierwszych informacji, kilkanaście aut uczestniczyło w jednym wypadku na obwodnicy Olsztyna. Zdementował to sierż. Jurkun. - To pięć odrębnych wypadków - zapewnił. 

 

Wypadek także nieopodal Olsztynka

 

Do kolizji doszło także na trasie S51 między Olsztynkiem a Sudwą niedaleko Ameryki (ok. 30 km od obwodnicy Olsztyna). Zdarzyły się tam dwie stłuczki. Ruch samochodów odbywa się jednym pasem drogi.

wka/ Polsat News, polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie