Jest nowy przewodniczący Komitetu Obrony Demokracji

Polska
Jest nowy przewodniczący Komitetu Obrony Demokracji
Twitter.com/KOD
Jakub Karyś był jedynym kandydatem.

Jakub Karyś został nowym przewodniczącym Komitetu Obrony Demokracji – poinformował w niedzielę KOD. Wybór nastąpił na IV Nadzwyczajnym Krajowym Zjeździe Delegatów KOD.

Poprzedni szef KOD Krzysztof Łoziński złożył rezygnację, a p.o. przewodniczącego Magdalena Filiks została posłanką na Sejm i zgodnie ze statutem KOD straciła prawo zasiadania we władzach stowarzyszenia.

 

Karyś powiedział, że nie miał kontrkandydatów. Sprecyzował, że na przewodniczącego wybrano go podczas sobotnich obrad i poinformował, że w niedzielę, w drugim dniu zjazdu, uzupełniono skład zarządu stowarzyszenia.

 

ZOBACZ: Łzy Katarzyny Lubnauer. Zrezygnowała z funkcji przewodniczącej Nowoczesnej

 

49-letni Jakub Karyś - jak podano w informacji dla mediów - jest liderem podkarpackiego KOD, reżyserem, publicystą, działaczem społecznym; w KOD działa od jesieni 2015 r.

 

Komitet Obrony Demokracji - zgodnie z informacją na jego stronie internetowej - "został stworzony, by walczyć z łamaniem prawa przez rządzących w naszym kraju, by przypomnieć wszystkim obywatelom, że mieszkamy w państwie demokratycznym i że demokracji powinniśmy ze wszystkich sił bronić".

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie