Zderzenie karetki na sygnale z autem osobowym. Zablokowana droga na turniej skoków w Wiśle

Polska
Zderzenie karetki na sygnale z autem osobowym. Zablokowana droga na turniej skoków w Wiśle
Facebook.com/Skoczów i okolice - informacje drogowe 24/7
Karetka pogotowia. Zdjęcie ilustracyjne.

Jadąca na sygnale karetka zderzyła się w sobotę po południu z samochodem osobowym. Do wypadku doszło na głównym skrzyżowaniu w Skoczowie, w ciągu drogi krajowej 81. Powstały tam utrudnienia na pasie w kierunku Wisły - podała cieszyńska policja. Wypadek utrudnił kibicom dotarcie na konkurs drużynowy w skokach narciarskich. Po godzinie 16:40 przejazd wiślanką został udrożniony.

Według ustaleń Polsat News karetka pogotowia na sygnale jechała tzw. korytarzem życia. Gdy ambulans wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie z sygnalizacją, został uderzony w bok przez inne auto osobowe, które mając zielone światło nadjeżdżało drogą 81. Karetka uległa wywróceniu.

 

Nikt nie odniósł poważnych obrażeń

 

Rzecznik cieszyńskiej policji asp. Krzysztof Pawlik poinformował, że ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, mimo, że karetka w wyniku zderzenia przewróciła się na bok.

 

- Pacjent przewożony karetką został przewieziony do miejsca docelowego innym pojazdem - powiedział Pawlik w Polsat News.

 

- Badany jest jeden z ratowników jadących karetką - dodał Pawlik.

 

Asp. Pawlik powiedział, że droga w kierunku Wisły jest zablokowana, ale policjanci kierują już kierowców jadących w kierunku Beskidów na objazdy. Policjant poinformował po godzinie 16:00, że utrudnienia w miejscu wypadku zostały usunięte.

 

- Karetka została podniesiona. Policjanci otworzyli ruch w stronę Wisły - powiedział Pawlik.

 

- Robimy wszystko, aby jak najszybciej usunąć utrudnienia dla kibiców, którzy jadą w kierunku Wisły na konkurs skoków - powiedział rzecznik policji w Polsat News

 

Droga krajowa 81, popularnie zwana wiślanką, przebiega z Katowic przez Skoczów i Ustroń do Wisły.

 

Utrudnienia dla kibiców skoków

 

W Wiśle w sobotę zaplanowano inaugurację tegorocznego cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich i konkurs drużynowy.

 

Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki - to skład Polski na sobotni konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle-Malince - poinformował trener biało-czerwonych Michal Dolezal.

 

Jego zdaniem Polacy powinni w sobotę walczyć o miejsce na podium.

 

Czeski szkoleniowiec przyznał, że nie miał problemów z wybraniem składu drużyny. Dla niego naturalnym czwartym zawodnikiem jest Wolny.

hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie