Awaria dreamlinera LOT-u. Ponad 200 pasażerów utknęło na Sri Lance

Świat
Awaria dreamlinera LOT-u. Ponad 200 pasażerów utknęło na Sri Lance
Zdjęcie ilustracyjne, Flickr/Colin Brown Photography
Wylot z Kolombo planowany jest na niedzielę.

Turyści z Polski utknęli na lotnisku w Kolombo na Sri Lance. Wszystko przez nieprawidłowe działanie jednego z zaworów silnika. 232 pasażerowie oraz 15 członków załogi zostało zakwaterowanych w hotelach. "Przewidujemy, że wylot nastąpi w dniu jutrzejszym" - przekazał w sobotę "Dziennikowi Bałtyckiemu" Michał Czernicki, p.o. rzecznika prasowego LOT.

Samolot linii LOT, Boeing 787 Dreamliner, miał wylecieć ze Sri Lanki o godzinie 8:05 rano czasu lokalnego.

 

Awaria samolotu LOT

 

"Przed wylotem komputer pokładowy samolotu poinformował załogę o nieprawidłowym działaniu jednego z zaworów silnika. Została podjęta decyzja o weryfikacji zaworu. 232 pasażerów oraz 15 członków załogi przebywa obecnie pod opieką lokalnego przedstawiciela LOT-u. Z racji na komfort podróżnych zostaną oni zakwaterowani w hotelach" - przekazał Michał Czernicki, p.o. rzecznika prasowego LOT.

 

ZOBACZ: LOT odmawia wypłaty odszkodowania polskiemu pasażerowi? "To manipulacja faktami"

 

- Wszystko jest już dobrze zostaliśmy zakwaterowani w hotelu - napisał polsatnews.pl po południu Manfred Malosek.

 

- Dwa razy wchodziliśmy do samolotu i wychodziliśmy z niego. To już było nie do wytrzymania. Samolot tylko kołował po pasie i nie miał mocy - przekazał polsatnews.pl Manfred Malosek.

 

Pasażerowie zostali przewiezieni autobusami do miejsca zakwaterowania.

 

Pasażerowie dwa razy wchodzili do maszyny i z niej wychodzili. Manfred Malosek
Pasażerowie dwa razy wchodzili do maszyny i z niej wychodzili. "Samolot nie miał mocy" - napisał polsatnews.pl Manfred Malosek.

 

 

Czujniki dbają o bezpieczeństwo

 

Możliwe, że konieczna będzie wymiana jednego elementu zaworu, a wylot z Kolombo planowany jest na niedzielę - dodał Michał Czernicki. 

 

"Wszystkie samoloty wykorzystywane przez LOT, w tym Boeing 787 Dreamliner, posiadają rozbudowane systemy czujników, które na bieżąco diagnozują samolot" - wyjaśnił Michał Czernicki.

 

"Dzięki doświadczonym załogom oraz służbom technicznym i operacyjnym każde odchylenie od norm wskazanych przez producenta jest od razu identyfikowane i weryfikowane, gdyż nadrzędnym priorytetem LOT-u jest bezpieczeństwo" - podkreślił p.o. rzecznika.


Polskie Linie Lotnicze LOT latają do do Kolombo na Sri Lance od listopada. Polskie samoloty będą tam latać trzy razy w tygodniu do 28 marca 2020 roku.

 

Poniżej lotnisko w Kolombo w Sri Lance w usłudze Google Street View:

 

zdr/hlk/ "Dziennik Baltycki"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie