"Skocznia w Wiśle jest gotowa". Zadbał o to reporter Polsat News

Polska
"Skocznia w Wiśle jest gotowa". Zadbał o to reporter Polsat News
Polsat News
Reporter Polsat News osobiście zadbał o dobre przygotowanie skoczni w Wiśle

Konkursem drużynowym w Wiśle oficjalnie zostanie w sobotę zainaugurowany sezon 2019/20 w skokach narciarskich. Od rana na skoczni im. Adama Małysza trwają ostatnie przygotowania, w których uczestniczy reporter Polsat News Łukasz Dubaniewicz.

Po raz trzeci z rzędu inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędzie się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. W sobotę rozegrany zostanie konkurs drużynowy.


- Jako specjalny delegat w Wiśle stwierdzam oficjalnie, że skocznia jest gotowa - powiedział obecny na miejscu reporter Polsat News.


Zaznaczył, że od rana na skoczni trwają jeszcze "kosmetyczne poprawki". Z grabiami w ręku uczestniczy w nich między innymi dyrektor obiektu Andrzej Wąsowicz.


- Od 7 rano tu jestem. Wspólnie z kolegami dopieszczamy skocznię, aby była bezpieczna i dobrze przygotowana - powiedział Wąsowicz w rozmowie z Dubaniewiczem.

 

ZOBACZ: Kiedy najlepiej zmienić opony na zimowe? Nie daj się zaskoczyć

 

W ruch poszły grabki i łopaty


W piątek na skoczni odbyły się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego.

 

WIDEO: Łukasz Dubaniewicz w Wiśle.

  


- Temperatura była na plusie i na skoczni zostały ślady po "deptaczach", którzy po kwalifikacjach zadeptali wybieg skoczni - dodał.


- Na szczęście temperatura obniżyła się w nocy. Wszystkie te nierówności, które powstały, przy pomocy tradycyjnej metody czyli grabek, łopat i nart musimy usunąć, żeby było idealnie równo.

 

ZOBACZ: Ministrem sportu będzie kobieta? "Te spekulacje są bliskie rzeczywistości"


Pytany o przewidywania przed konkursem drużynowym stwierdził, że "wygrywamy, ku zadowoleniu licznie zgromadzonej publiczności".

 

Sobotni konkurs rozpocznie się o godz. 16. Polacy wystąpią w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. 

dk/zdr/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie