Słynny skoczek narciarski kończy karierę. Teraz zostanie policjantem

Świat
Słynny skoczek narciarski kończy karierę. Teraz zostanie policjantem
Wikimedia.org/Clément Bucco-Lechat

- Czas na nowy rozdział - powiedział podczas konferencji prasowej austriacki skoczek narciarski Andreas Kofler, który ogłosił w poniedziałek, że kończy karierę sportową. Konferencja odbyła się w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, gdyż dwukrotny mistrz olimpijski i trzykrotny mistrz świata zamierza pracować w policji.

- Pożegnania zawsze są trudne, ale czas na nowy rozdział w życiu. Jestem tutaj, by zrobić pierwszy krok w przyszłość poza sportem - zaznaczył dwukrotny mistrz olimpijski i trzykrotny mistrz świata, który te tytuły wywalczył wraz z kolegami w drużynie.


W sezonie 2009/10 - 34-letni obecnie Kofler - triumfował w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni. Indywidualnie odniósł 12 zwycięstw w zawodach Pucharu Świata, a najwyżej w klasyfikacji generalnej uplasował się w sezonie 2011/12, kiedy był trzeci.

 

Otrzymał już policyjny mundur


Od obecnego na spotkaniu z mediami ministra spraw wewnętrznych Herberta Kickla otrzymał policyjny uniform, a w zamian przekazał mu w prezencie kombinezom narciarski.


- Miałeś wspaniałą karierę, a teraz jako super-orzeł wylądujesz w super-policji. Jestem przekonany, że w nowej roli też się świetnie się odnajdziesz - dodał Kickl

grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie