W przyszłym tygodniu podpisanie umowy koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy

Polska
W przyszłym tygodniu podpisanie umowy koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy
PAP/Leszek Szymański
W skład Zjednoczonej Prawicy wchodzą: Prawo i Sprawiedliwość, Porozumienie Jarosława Gowina i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro.

- Ugrupowania wchodzące w skład Zjednoczonej Prawicy, czyli PiS, Porozumienie i Solidarna Polska podpiszą w przyszłym tygodniu umowę koalicyjną - poinformował w piątek szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Wszystkie kwestie zostały ustalone - dodał.

Nowa umowa koalicyjna była negocjowana od dłuższego czasu, a jej podpisanie jest konieczne, gdyż poprzednia umowa wygasła 11 listopada br., wraz z końcem minionej kadencji parlamentu.

 

ZOBACZ: Solidarna Polska o szefowej komisji rodziny. "Chce zabijać poczęte dzieci"

 

W piątek po południu odbyło się kolejne spotkanie w tej sprawie liderów Zjednoczonej Prawicy: prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro oraz lidera Porozumienia Jarosława Gowina. W spotkaniu udział wziął również premier Mateusz Morawiecki.

 

"Wszystkie kwestie zostały ustalone, a nowa umowa zostanie podpisana w przyszłym tygodniu” – poinformował po spotkaniu Sobolewski, który również w nim uczestniczył.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie