Biegł z napisem "Jesus Saves". Uratował go Jesus... z przedmieść Minneapolis

Świat
Biegł z napisem "Jesus Saves". Uratował go Jesus... z przedmieść Minneapolis
mat. prasowe

25-letni Tyler Moon poprosił, żeby na plastronie startowym, z którym uczestniczył w biegu na 10 mil nad numerem startowym zamiast jego nazwiska znalazł się napis "Jesus Saves" (ang. Jezus Ratuje). Gdy na 8 mili doznał ataku serca, uratował go biegnący za nim pielęgniarz nazywający się... Jesus Bueno.

Moon biegł wybranym przez siebie rytmem zakładającym pokonanie jednej mili w 8 minut. Gdy pokonywał ósmą milę biegu w Minneapolis, doznał częstoskurczu komorowego, przez co przez 10 sekund jego serce nie pompowało krwi. Osunął się bezwładnie na ziemię.

 

 

Za nim biegł Jesus "Jesse" Bueno, pielęgniarz anestezjolog. Wraz z innym kolegą rozpoczęli resuscytację mężczyzny, która trwała według ich oceny od 5 do 15 minut. Później przybyli paramedycy, a następnie Moon został przetransportowany do szpitala.

 

Obecnie trwa jego rekonwalescencja. Podczas upadku złamał 5 kości twarzy, ale jego serce jest zdrowe.

 

- Ja i moja narzeczona jesteśmy chrześcijanami, na plastronie chciałem mieć tego świadectwo, aby widzących mnie ludzie kierowało to do Jezusa. Okazało się, że "Jesus Saves" pasowało do tego, co się stało - komentował w rozmowie z Pioneer Press Moon.

 

jm/ml/ Pioneer Press
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie