Merkel odwiedzi Auschwitz. Po raz pierwszy

Świat
Merkel odwiedzi Auschwitz. Po raz pierwszy
PAP/EPA/FELIPE TRUEBA
Niemiecki Urząd Kanclerski potwierdził w czwartek, że trwają przygotowania do wizyty kanclerz Angeli Merkel w byłym niemieckim obozie zagłady Auschwitz.

Niemiecki Urząd Kanclerski potwierdził w czwartek, że trwają przygotowania do wizyty kanclerz Angeli Merkel w byłym niemieckim obozie zagłady Auschwitz. Z informacji dziennika "Sueddeutsche Zeitung" wynika, że odbędzie się ona 6 grudnia.

Urząd Kanclerski nie potwierdził dokładnej daty. Terminy wydarzeń, w których bierze udział szefowa niemieckiego rządu, są zazwyczaj oficjalnie podawane do publicznej wiadomości z tygodniowym wyprzedzeniem.

 

ZOBACZ: Merkel broni polityki migracyjnej i chce certyfikatów emisji CO2

 

Z ustaleń "Sueddeutsche" wynika, że Merkel przyjęła zaproszenie Fundacji Auschwitz-Birkenau i weźmie udział w obchodach 10. rocznicy założenia tej instytucji. 6 grudnia kanclerz ma odwiedzić zarówno obóz Auschwitz, jak i Birkenau.

 

Merkel będzie dopiero trzecim kanclerzem Niemiec, który zdecyduje się na podróż do tego dawnego obozu zagłady. Wcześniej - w trakcie swojego urzędowania - zrobili to tylko Helmut Schmidt (SPD) i Helmut Kohl (CDU).

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie