Nie żył od trzech lat, ale sumiennie płacił rachunki. A w mieszkaniu wciąż grało radio

Świat
Nie żył od trzech lat, ale sumiennie płacił rachunki. A w mieszkaniu wciąż grało radio
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikimedia.org/Frankie Fouganthin
Śmierć mężczyzny była najprawdopodobniej gwałtowna. Radio w mieszkaniu cały czas było włączone

Mężczyzna mieszkający w Södermalm, dzielnicy Sztokholmu ustawił stałe zlecenia bankowe, dzięki którym opłacane były rachunki. Również po jego śmierci. Ciało mężczyzny przeleżało w mieszkaniu ok. 3 lat, zanim policję wezwał sąsiad, który od dawna nie widział lokatora.

Policyjny patrol, który znalazł ciało mężczyzny w mieszkaniu, przyznał, że leżał on martwy od dłuższego czasu. Po sprawdzeniu skrzynki pocztowej okazało się, że nie opróżniano jej od trzech lat.

 

"Sądząc z poczty i gazet, nie żył od ponad trzech lat. Niczego nie brakuje, czynsz przez cały czas był opłacany za pomocą bankowego polecenia zapłaty" - napisał Viktor Adolphson, policjant z Södermalm, jednej z dzielnic szwedzkiej stolicy. Czas zgonu pozwoliło potwierdzić mundurowym również sprawdzenie lodówki - były w niej produkty z datami ważności kończącymi się przed trzema laty - oraz kieszonkowego kalendarza mężczyzny. 

ZOBACZ: 90-latka zadzwoniła w Wigilię na policję, bo czuła się samotna. Karabinierzy złożyli jej wizytę

 

- Śmierć mężczyzny była najprawdopodobniej gwałtowna. Radio w mieszkaniu cały czas było włączone - powiedział w rozmowie z telewizją SVT Viktor Adolphson. 

 

Izolacja społeczna i samotność ludzi starszych

 

Śledczy sądzą, że mężczyzna zmarł wskutek choroby, a śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych, bez udziału osób trzecich. Dokładne przyczyny zgonu mają zostać ustalone po przeprowadzeniu badań odnalezionych szczątków oraz po dotarciu do krewnych mężczyzny.  

 

ZOBACZ: Eksperci: Polska w końcówce UE pod względem troski o ludzi starszych

 

- Ta tragedia pokazuje, jak niebezpieczna jest izolacja społeczna i samotność ludzi starszych - zauważył Erik Slottner z organizacji, która zapewnia osobom starszym m.in. różne formy aktywności.

grz/luq/ SVT, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie